Dorota Zawadzka demaskuje oszustwa Polaków. „Znaleźli sposób, by wymienić bon turystyczny na gotówkę”

Gotówka za bon turystyczny fot. Adobe Stock
Polakom nie brakuje pomysłów, by bon turystyczny zamienić na gotówkę i wykorzystać go na inne rzeczy niż wakacyjny wypoczynek. Jeden z ich pomysłów ujawniła Super Niania, Dorota Zawadzka.
/ 31.08.2020 14:29
Gotówka za bon turystyczny fot. Adobe Stock

Bon turystyczny 500+ miał zapewnić polskim rodzinom z dziećmi możliwość wakacyjnego wypoczynku w czasie kryzysu. Wielu rodziców przez trudną sytuację finansową wywołaną epidemią nie stać na zorganizowanie wyjazdu dla swoich pociech. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapewniło im więc dofinansowanie w postaci bonu, który mogą wykorzystać w obiektach turystycznych w całym kraju. 

Dorota Zawadzka o wymianie bonów turystycznych na gotówkę

Dorota Zawadzka, znana Polakom jako Super Niania na swoim koncie na Twitterze opisała jednak sposób, w jaki rodzice wymieniają bon turystyczny na gotówkę, by móc ją przeznaczyć na inny cel niż podróże.

Dowiedziałam się dziś, jak ludzie radzą sobie by odzyskać gotówkę za bon turystyczny. Rezerwujesz nocleg w hotelu, podajesz numer bonu. Kolejnego dnia dzwonisz i odwołujesz rezerwację. Oddają ci gotówkę. Polak potrafi - napisała Zawadzka 

Bon turystyczny rodzice otrzymują w formie imiennego kodu, który otrzymują przez internet. Nie ma możliwości wymiany go na pieniądze lub odsprzedaży, mimo że Polacy próbują handlować bonami na platformach sprzedażowych

Przypominamy jednak, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministerstwo, handel bonem turystycznym jest niezgodny z prawem. Ustawa wyraźnie wskazuje, kto ten bon może wykorzystać i w jaki sposób. 

Kto otrzymał bon turystyczny 500+? 

Bon turystyczny jest przeznaczony dla rodzin, które są uprawnione do otrzymywania świadczenia 500+, czyli takich, w których jest min. jedno dziecko poniżej 18. roku życia. Dla każdego dziecka ministerstwo przygotowało 500 zł na wykorzystanie w polskich obiektach turystycznych. Dla dzieci z niepełnosprawnościami kwota ta wynosi 1000 zł. 

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata: 
Ta kobieta pokazuje swoje życie po podwójnej mastektomii. "Moje piersi przeszły na wcześniejszą emeryturę"
Nowy makabryczny trend na TikToku. Dzieci udają ofiary Holokaustu
10-latka od 50 dni jest na kwarantannie. Wynik testu na koronawirusa ciągle jest pozytywny
Wiceminister finansów: drugi lockdown to czarny scenariusz, który nie jest wykluczony

Redakcja poleca

REKLAMA