BBC uznało Polskę za najgorszy kraj w Unii Europejskiej. W reportażu pojawia się apel: „uciekajcie stąd”

BBC uznało Polskę za najgorszy kraj w UE dla osób LGBT fot. Adobe Stock
Reportaż dziennikarza Bena Hunte'a o sytuacji społeczności LGBT+ w Polsce, wywołał prawdziwe poruszenie. Nasz kraj został uznany za najgorszy w Unii Europejskiej pod względem poszanowania praw osób nieheteronormatywnych. Dlaczego?
/ 10.07.2020 11:27
BBC uznało Polskę za najgorszy kraj w UE dla osób LGBT fot. Adobe Stock

Największa brytyjska stacja telewizyjna BBC przygotowała materiał o sytuacji społeczności LGBT+ w Polsce. Dziennikarz Ben Hunte zbierał materiał na ten temat przez wiele miesięcy. Jego głównym celem było zrelacjonowanie, jak żyje się osobom nieheteronormatywnym w naszym kraju. Wnioski nie są optymistyczne. 

Polska najgorszym krajem w UE dla osób LGBT+ według BBC

W reportażu BBC Polska została brutalnie określona najgorszym krajem Unii Europejskiej pod względem poszanowania praw społeczności LGBT+. Całość programu można obejrzeć w serwisie YouTube. 

Hunte w swoim materiale zwrócił uwagę przede wszystkim na kontrowersyjne wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, który uważa, że osoby LGBT+ to ideologia, a nie ludzie oraz na wprowadzenie na terenie całego kraju „stref wolnych od LGBT+”. Obejmują one już 1/3 powierzchni Polski, co dla obcokrajowców, ale też większości naszych rodaków jest nie do pomyślenia. 

Potwierdzają to rozmowy dziennikarza stacji z Polakami, którzy walczą prawa osób o odmiennej seksualności w różnego rodzaju paradach czy marszach równości.

Na marszu równości w Lublinie ludzie rzucali w nas kamieniami. Z kolei na innym wydarzeniu w tej samej koncepcji przeciwnicy marszu podłożyli blisko nas materiały wybuchowe - mówi w materiale jeden z rozmówców dziennikarza. 

W materiale poruszono również temat zamieszek, jakie miały miejsce na paradzie równości w Białymstoku, gdzie w stronę osób LGBT+ rzucano kamieniami, stosowano gaz pieprzowy i wykrzykiwano wyzwiska. 

Bardzo mocne słowa padły w reportażu z ust kobiety, która kilka lat temu wyjechała z Polski, jednak zdecydowała się wrócić. Skierowała swoje słowa do młodych osób mieszkających nadal w tym kraju.

Cztery lata temu wróciłam do Polski i jestem z tego powodu zła na siebie. Jeśli mogę coś polecić młodym ludziom, uciekajcie stąd. Tutaj nie będzie już lepiej, będzie tylko gorzej - słyszymy.

Zobacz więcej wiadomości z Polski i ze świata: 
Koronawirus wymknął się spod kontroli? Profesor Simon potwierdza, że musimy być gotowi na najgorsze
Minister Edukacji Narodowej potwierdza domysły rodziców. "Zdalna nauka w szkole nie zniknie"
Andrzej Duda nie popiera obowiązkowych szczepień? "Ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę"
Nie wszyscy rodzice mogą składać wnioski o 300+. Zobacz, kto może ubiegać się o pieniądze

Tagi: LGBT, polska, bbc

Redakcja poleca

REKLAMA