Policjanci dostarczyli dziewczynce tort urodzinowy fot. Adobe Stock

6-latka miała urodziny podczas przymusowej kwarantanny. Policjanci zrobili dla niej coś wyjątkowego

Policjanci z Łodzi osłodzili dziewczynce - dosłownie - czas spędzony na przymusowej kwaratannie. Dzięki nim 6-latka otrzymała urodzinowy tort.
Edyta Liebert / 19.04.2020 13:27
Policjanci dostarczyli dziewczynce tort urodzinowy fot. Adobe Stock

Kwarantanna jest najtrudniejsza dla dzieci, które muszą zmierzyć się z niecodziennymi ograniczeniami. Policjanci z Łodzi zrobili niespodziankę 6-latce, która obchodziła urodziny. W dniu jej święta dostarczyli jej tort i balony.

Policjanci przywieźli 6-letniej jubilatce tort urodzinowy

W zakres służbowych obowiązków policjanta nie wlicza się dmuchanie balonów, odbieranie prezentów dla dzieci czy urodzinowego ciasta, ale rzgowscy mundurowi nie byli głusi na potrzeby rodziny, która przebywała na przymusowej kwarantannie. W dniu urodzin 6-latki policjanci na prośbę jej rodziców, którzy nie mogli osobiście odebrać upominku, dostarczyli do niej tort oraz kolorowe balony. 

Dzięki pomocy policjantów 6 urodziny były i tak wyjątkowe mimo panującej epidemii, tort z kolorowymi balonami zostawiony przed bramą wywołał uśmiech na twarzy dziewczynki a rodzice byli bardzo szczęśliwi, że wszystko się udało i serdecznie dziękowali dzielnicowym za wsparcie i pomoc - czytamy na www.wschod-lodz.gov.pl

Policjanci na co dzień służą jako dzielnicowi w Komisariacie Policji w Rzgowie. Są wsparciem dla osób przebywających na kwarantannie. Mieszkańcy dzielą się z nimi swoimi troskami, potrzebami i niekiedy proszą o pomoc. Dzięki nim 6. urodziny mieszkanki gminy Brójce były wyjątkowe.

Ten drobny gest w tym trudnym czasie przypomina, że wszyscy jesteśmy ludźmi i potrafimy pomagać w piękny i niewymuszony sposób.

Polacy na kwarantannie: Czy dzieci też muszą nosić maseczki ochronne?Możliwość przemieszczania się wyłącznie z elektroniczną przepustką? Prawnik doradza, jak uniknąć mandatu podczas epidemii