Lakier do włosów zastosowanie

Lakier do włosów zastosowanie fot. Fotolia
Do czego jeszcze możesz wykorzystać ten kosmetyk?
Joanna Szczepaniak / 20.02.2014 15:00
Lakier do włosów zastosowanie fot. Fotolia

Kosmetyki wcale nie muszą służyć tylko do tego, do czego z góry są przeznaczone! Pomysłowość ludzka nie zna granic, dlatego też warto znać nietypowe zastosowania różnych produktów! W tym poradniku opiszemy 5 sposobów na nietypowe wykorzystanie lakieru do włosów!

1. Lakier do włosów - przedłuża życie ciętych kwiatów

Żywe kwiatki, które dostajemy w bukietach albo pojedynczo mają to do siebie, że bardzo szybko więdną. Oczywiście wszystko zależy od gatunku danego kwiata, niemniej jeśli chcemy przedłużyć ich żywotność - spryskajmy je lakierem do włosów!

2. Lakier do włosów - utrwali nasze rysunki

Jeśli lubisz malować albo rysować i chcesz, aby prace zachowały się jak najdłużyj w nienaruszonym stanie, wystarczy spryskać je lakierem do włosów. Kosmetyk świetnie je zabezpieczy!

3. Lakier do włosów - zapobiegnie brudzeniu się zasłon

Jeśli właśnie kupiłaś nowe zasłony, śmiało spryskaj je... lakierem do włosów! Stworzy on niewidzialną zabezpieczającą powłokę na materiale, dzięki czemu zasłony będą brudziły się o wiele mniej!

4. Lakier do włosów - do nabłyszczania butów

Każda z nas chciałaby, aby buty zawsze wyglądały perfekcyjnie! Jeżeli buty są skórzane albo lakierowane, po uprzednim ich wyczyszczeniu i wyglansowaniu możemy spryskać je lakierem do włosów i tym samym utrwalić efekt nabłyszczenia!

5. Lakier do włosów - zabezpieczy make-up na oczach

Ta zastosowanie może wydawać się nieco kontrowersyjne, ale nawet profesjonalne makijażystki korzystają z tego sposobu! Po zrobieniu misternego makijażu oka zamykamy je mocno i z dużej odległości spryskujemy lakierem do włosów. Make-up będzie jak zakonserwowany!

Więcej porad:

Redakcja poleca

REKLAMA