Aplikacje na telefon dla kobiet

Aplikacje na telefon dla kobiet fot. Fotolia
Zainstaluj je na swoim telefonie!
Joanna Szczepaniak / 15.06.2018 11:39
Aplikacje na telefon dla kobiet fot. Fotolia

Twój smartfon możesz wykorzystać na wiele sposobów! Dla czytelniczek, które nie rozstają się ze swoimi "komórkami" mamy dwie propozycje. Jedna ucieszy panie, które chcą żyć ekologicznie, druga pomoże kobietom, które pragną lepiej monitorować swój cykl miesiączkowy lub planują ciążę.

Aplikacja dla fanek ekologii

Aplikacja Live Green jest oparta na technologii rozpoznawania obrazu. Wystarczy, że sfotografujesz znak informacyjny umieszczony na opakowaniu kosmetyku, produktu spożywczego, ubraniu czy sprzęcie elektronicznym i dowiesz się czy w produkcie nie ma szkodliwych substancji albo czy był testowany na zwierzętach. Bezpłatną aplikację możesz pobrać w sklepach App Store i Google Play oraz przez Internet.


Aplikacja do śledzenia "kobiecych spraw"

W aplikacji KalendaRing możesz zaznaczyć m.in. początek i koniec miesiączki, dzień rozpoczęcia antykoncepcji (metoda dowolna), terminy wyznaczonych badań (np. cytologii, USG piersi), włączyć alarm przypominajacy o przyjęciu pigułki lub o wizycie kontrolnej u lekarza, wpisać informację o swoim samopoczuciu danego dnia. Dzięki niej łatwiej poznasz swój cykl miesiączkowy i zadbasz o zdrowie. Kalendarzyk dostępny bezpłatnie na stronie www.kobiety.org.

napisane na podstawie artykułu Doroty Mirskiej-Królikowskiej/Vita


 

Więcej o telefonach:

Redakcja poleca

REKLAMA