korpo dieta - dieta do pracy - co jest w pracy

kobieta przed lustrem fot. Fotolia
Sprawdź, jak dbać o prawidłową dietę w pracy.
07.03.2017 13:55
kobieta przed lustrem fot. Fotolia

Wybrałaś pracę w  korporacji? Pewnie nie masz czasu na zebranie myśli, a o jedzeniu w godzinach pracy, zapomniałaś miesiąc temu. Mam kilka żywieniowych wskazówek, które pozwolą ci przetrwać! Nie wymagają odejścia od stanowiska pracy, do którego raz na jakiś czas serdecznie cię zachęcam, ale to temat na inny artykuł. Zaczynajmy.

Poranki na kontrolowanym 

Jeżeli rano wybiegłaś z domu w pośpiechu, oczywiście bez śniadania, przy biurku wsyp musli do naturalnego jogurtu. Zajmie ci to dosłownie chwilę, a podczas posiłku będziesz mogła sprawdzić maila. Podwójne korpo zwycięstwo zaliczone!

Głodu nie pokonasz

Nawet największy pracoholik, nie jest w stanie wyłączyć siłą woli głodu. Musisz uwzględnić go w swoim kalendarzu. Ważne jest, żeby w tych chwilach sięgnąć po zdrową przekąskę, która będzie w pełni wartościowa. Nie, nie może to być batonik ani kolejna kawa, tylko z większą zawartością mleka. Suszone owoce, orzechy, zbożowe batoniki energetyczne, bakalie – wprowadź je do swojej diety. Po krótkim czasie poczujesz się o niebo lepiej! 

Zastępstwo kawy 

Kawoholizm z pracoholizmem idą zawsze w parze. Dobrze wiesz, że w nadmiarze wszystko jest szkodliwe. Kawę zastąp zdrową herbatą yerba mate! Pobudzi cię, doda energii i nie będzie siała spustoszenia organizmu. Zobaczysz, że po takiej zmianie będziesz bardziej produktywna. 

Energia! 

Jeżeli chcesz zachować energię przez cały dzień, musisz dostarczyć sobie dzienną dawkę witamin, przede wszystkim witaminy C, która przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Możesz wybrać sok, z dodatkiem witamin A,C,E np. Hortex Vitaminka. Kupisz go w małym opakowaniu, które zmieści się do twojej torebki.

Wprowadź zdrowe nawyki, jak najszybciej i poczuj moc!

Tagi: Hortex, dieta