POLECAMY

Czy to prawda, że od chleba, makaronów się tyje?

Mam 22 lata i bardzo uwielbiam wszelkiego rodzaju mączne produkty. Uwielbiam wszystkie makarony, a bez chleba nie wyobrażam sobie życia. Niestety od pewnego czasu moja waga stopniowo wzrasta. Dowiedziałam sie ostatnio od koleżanki, ze jem za dużo węglowodanów. Czy to prawda, że od chleba, makaronów się tyje?
Mam 22 lata i bardzo uwielbiam wszelkiego rodzaju mączne produkty. Uwielbiam wszystkie makarony, a bez chleba nie wyobrażam sobie życia. Niestety od pewnego czasu moja waga stopniowo wzrasta. Dowiedziałam sie ostatnio od koleżanki, że jem za dużo węglowodanów. Czy to prawda, że od chleba, makaronów się tyje? Czy powinnam ograniczyć spożywanie tych produktów?
Ania

I tak i nie. Wszystko zależy od tego, z czym i jak je jemy. Jeśli spożywa się w znacznych ilościach te produkty lub doprawia się je tłustymi dodatkami, takimi jak: masło lub wysokotłuszczowa śmietana, tłuste sosy. powoduje to przybieranie na wadze. Jeśli jednak są to produkty pełnoziarniste (razowe) i dodatkowo ze zdrowymi dodatkami oraz spożywa się je w prawidłowych ilościach nie będzie to powodowało tycia. Wchodzące w skład potraw mącznych i ziemniaków węglowodany są o połowę mniej tuczące od tłuszczów, a ich przemiana pochłania dodatkową ilość kilokalorii.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (18)
/3 lata temu
mozna jesc co sie chce ale trzeba miec tasiemca
/5 lat temu
Alez bzdurny ten artykul. Oczywiscie, ze od chleba sie tyje, tak samo jak od innych zboz. Nie chodzi o zadne kalorie, tylko o wspolczynnik glikemiczny, ktory powoduje nadmierne wydzielanie sie insuliny i odkladanie sie tluszczu. Oczywiscie wszystko zalezy od przemiany materii - jeden bedzie tyl, drugi nie, natomiast jesli juz zaczal - trzeba odstawic pieczywo. Po drugie - od samych tluszczy sie nie tyje! Zapamietajcie sobie to ludzie raz na zawsze. Czy swinie pasie sie slonina? Nie, pasie sie ziemniakami, chlebem i pasza.
/4 lata temu
Dobrze powiedziane. Od tlusczy sie oglnie nie tyje i na domair tego bardziej od weglowodanow. Nie jestem dietetykiem ale staram sie ciwczyc regularnie i wiem jakie produkty na mnie dzialaja. Weglowowadany powoduja TYCIE!
POKAŻ KOMENTARZE (15)