Znane osoby z koronawirusem fot. ONS.pl

Znane osoby u których stwierdzono koronawirusa. Jak się teraz czują?

Koronawirus dotarł w najdalsze zakątki globu, nie oszczędza także osób znanych z pierwszych stron gazet. Sprawdziliśmy, jak dziś czują się zarażeni koronawirusem.
/ 27.03.2020 12:41
Znane osoby z koronawirusem fot. ONS.pl

Liczba zakażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła już pół miliona. Narażeni na kontakt z patogenem są praktycznie wszyscy - jedynym kontynentem, na którym wirus jeszcze się nie zadomowił pozostaje Antarktyda. 

Tom Hanks i Rita Wilson

O pozytywnym wyniku testu małżeństwo poinformowało za pomocą mediów społecznościowych. Tom Hanks i Rita Wilson zarazili się koronawirusem podczas prac nad nowym filmem o życiu Elvisa Presleya. Jak od początku zapewniali, czuli się dobrze. Choroba zastała ich w Australii.

Tom Hanks i Rita Wilson
fot. ONS.pl

Po wypisaniu ze szpitala udali się do wynajętego domu, gdzie pozostają do tej pory. Wiedzą, że izolacja jest konieczna, by nie przekazać wirusa innym osobom. Pozdrawiają swoich fanów i chyba jak wszyscy mają nadzieję, że wkrótce koszmar, z jakim mierzymy się wszyscy - wreszcie się skończy.

Jakoś to przetrwamy - pisał aktor.

Olga Kurylenko

O pozytywnym wyniku testu na koronawirusa ukraińska modelka i aktorka poinformowała w połowie marca. Gwiazda znana jest szerszej publiczności z Quantum of Solace, gdzie zagrała u boku Daniela Craiga. 

Olga Kurylenko
fot. ONS.pl

Aktorka od początku twierdziła, że czuła się całkiem dobrze poza tym, że była bardzo senna. Wystąpiły u niej także takie objawy jak gorączka i lekki kaszel. Już 23 marca zaskoczyła swoich fanów wiadomością o tym, że wyzdrowiała.

Książę Karol

Pierwszy w kolejce do brytyjskiego tronu i korony, choć z pewnością nie o takiej marzył. O pozytywnym wyniku testu na koronawirusa brytyjskie media poinformowały w środę, 25 marca. Książę Karol przebywa obecnie w Szkocji.

Z najnowszych informacji wynika, że czuje się dobrze, a choroba przebiega łagodnie. Pozostaje w dobrym nastroju i pracuje normalnie. Trzeba jednak pamiętać, że z racji wieku (71 lat) książę Karol jest w grupie podwyższonego ryzyka związanego z chorobą COVID-19.

Książę Karol zakażony koronawirusem
fot. ONS.pl

W ostatnim czasie głośno było o zarzutach wobec specjalnego traktowania księcia Walii. Jak jednak zapewnił brytyjski wiceminister zdrowia, Książę spełniał kryteria wymagane do przeprowadzenia testu. 

Nie wiadomo, kiedy i od kogo książę Karol zaraził się koronawirusem, z racji licznych spotkań mógł mieć kontakt z wieloma osobami w ostatnim czasie. Brytyjczycy obawiają się o stan zdrowia królowej Elżbiety II. Na szczęście Królowa w ostatnich dniach nie miała bezpośredniego kontaktu z synem.

Boris Jonson

Postawa premiera Wielkiej Brytanii w obliczu pandemii koronawirusa od początku dziwiła Europę i świat. Wszyscy słyszeliśmy o konieczności wyrobienia „odporności stada” i o tym, że zakaz zgromadzeń czy zamykanie szkół wcale realnie nie zapobiegnie rozprzestrzenianiu się choroby.

Osobom, które wykazywały objawy infekcji górnych dróg oddechowych polecano po prostu, by przez 7 dni starały się izolować i pozostawać w domu.

Boris Jonson zakażony koronawirusem
fot. ONS.pl

Teraz dowiedzieliśmy się, że sam Boris Jonson jest zakażony koronawirusem. Wykazuje łagodne objawy, pozostaje w izolacji. Nie kontaktuje się również ze swoją partnerką, która jest w ciąży.

Do tego czasu Wielka Brytania zdecydowała się już na podobnie radykalne kroki jak inne europejskie kraje. Szkoły zostały zamknięte, a możliwość opuszczania domów ograniczona do najpilniejszych potrzeb. W tym momencie w Wielkiej Brytanii stwierdzono ponad 11 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskał także Matt Hancock, sekretarz zdrowia Wielkiej Brytanii.

Zobacz więcej informacji o koronawirusie: