Wokół tragicznej śmierci księżnej Diany krąży coraz więcej teorii spiskowych. Któraś jest prawdziwa?

Księżna Diana zginęła w tragicznym wypadku samochodowym pod Paryżem 31 sierpnia 1997 roku. Wiele osób do dzisiaj zastanawia się, czy zdarzenie nie było ukartowane...
Urszula Wilczkowska / 02.07.2020 10:31

31 sierpnia 1997 roku cały świat zamarł, gdy media ogłosiły, że w wyniku wypadku samochodowego na trasie pod Paryżem zginęła księżna Diana. Kolizja była spowodowana goniącymi ją paparazzi. Ostatnie zdjęcie królowej serc do tej pory wzbudza ogromne emocje.

Ponad dwudziestoletnia dyskusja trwa też nad tym, czy śmierć Diany była rzeczywiście wypadkiem. Wiele osób doszukuje się w niej zemsty albo też chęci usunięcia niewygodnego członka rodziny...

Teorie spiskowe wokół śmierci księżnej Diany

Oficjalną wersją wydarzeń była pogoń paparazzi oraz fakt, że kierowca auta stracił panowanie nad kierownicą, gdy za bardzo przekroczył prędkość. Kilka lat po tragedii na jaw wyszło jednak, że w chwili wypadku poziom alkoholu we krwi kierowcy był przekroczony ponad trzykrotnie... Winą natychmiast zaczęto obarczać właśnie jego.

Inni uważają, że wypadek był tak naprawdę upozorowanym morderstwem popełnionym przez wrogów miliardera Mohameda Al-Fayeda - ojca kochanka Lady D, Dodiego Al-Fayeda. Według tej teorii, to Dodi miał być głównym celem zamachu, a księżna jedynie przypadkową ofiarą.

Największe emocje budzi jednak teoria o tym, że to rodzina królewska zaplanowała zamach na życie księżnej. Nie oszukujmy się, jej postawa była niecodzienna w świetle królewskiej etykiety. Windsorowie mieli bać się, że weźmie ślub z Al-Fayedem, do czego nie chcieli dopuścić. Według innych źródeł rodzina chciała się jej za wszelką cenę pozbyć, ponieważ Diana była w posiadaniu bardzo niewygodnych informacji, które mogłyby zniszczyć ich wizerunek.

W tym roku aktywiści z grupy Anonymous zagrozili, że ujawnią szczegóły sprawy śmierci Diany, które pogrążą rodzinę Elżbiety II. Do tej pory nie wiemy jednak, jakie są to dowody.

Nie można zapominać też o jeszcze jednej teorii, która głosi, że to Diana zaplanowała ten wypadek. Miała sfingować swoją śmierć i pod zupełnie innym nazwiskiem rozpocząć nowe życie.

To też może cię zainteresować:
To najbardziej burzliwa postać w rodzinie królewskiej. Kim był Edward VIII?
Tym żyli wszyscy w latach 90. Oto największe skandale tej dekady
Na czym polega klątwa Kennedych? Historia tej rodziny mrozi krew w żyłach...