William i Harry o ostatniej rozmowie z księżną Dianą przed jej śmiercią

Księżna Diana z synami fot. ONS.pl
Wiele wzruszających wyznań trafiło na taśmy filmu, który 24 lipca ujrzy światło dziennie. Pierwszy, autoryzowany, z udziałem księcia Williama i księcia Harry'ego.
Edyta Liebert / 24.07.2017 12:35
Księżna Diana z synami fot. ONS.pl

Wiele wzruszających wyznań ujrzy 24 lipca światło dzienne. Po raz pierwszy zostanie wyemitowany film dokumentalny o księżnej Dianie. To pierwszy, autoryzowany, z udziałem księcia Williama i księcia Harry'ego film. Wykorzystano prywatne zdjęcia, wzruszające wypowiedzi - zwłaszcza Williama i Harry'ego, którzy wspominają ostatnią rozmowę z matką.

Film dokumentalny o księżnej Dianie

Jak podaje BBC, film będzie opierał się na dziennikarskiej rozmowie i przeglądaniu albumu z księciem Harrym i księciem Williamem; o ich wspomnieniach sprzed 20 lat, czyli wypadku, w którym zginęła księżna Diana. Film dokumentalny z udziałem książąt ma zostać wyemitowany 24 lipca w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W filmie mają zostać pokazane niepublikowane dotąd zdjęcia księżnej.  Na nagraniach wspominają swoją matkę, nawiązując do anegdot i poczucia humoru Diany... przemycała chłopcom słodycze, grała w piłkę. Wrócili też do dnia wypadku.

Ostatnie wspomnienie o księżnej Dianie

W momencie śmierci Diany mieli 15 i 12 lat i - jak wspominają - po raz ostatni swoją matkę słyszeli przez telefon. Ta rozmowa po dziś dzień tkwi najsilniej w ich pamięci. William wyrzucał sobie, że rozmowa miała tak zdawkowy charakter, że chciał czym prędzej ją zakończyć, bo myślał o zabawie, a nie rozmowie z mamą.

Harry i ja chcieliśmy jak najszybciej się pożegnać, wiesz, powiedzieć:do usłyszenia później... gdybym tylko wiedział, co za chwilę się stanie, nie byłbym taki w tej rozmowie taki chaotyczny - mówi William.

Książę podkreśla, że do tej pory pamięta ostatnie słowa matki, ale nie chce o nich publicznie wypowiadać. Przyznaje, że opowiada o niej swoim dzieciom: George'owi i małej Charlotte o babci Dianie.

Byłaby ich ukochaną babcią, uwielbiałaby nią być, wnuki kochałaby do szaleństwa - mówi William i żartując dodaje: Byłaby koszmarną babcią, tą z tych, które wpadają w porze wieczornej kąpieli i... wtedy zaczyna się najlepsza zabawa. Woda i piana mydlana byłyby wszędzie.

Harry ma podobne wspomnienie. Niedawno przyznał się do depresji, na którą cierpiał w wyniku traumatycznych wydarzeń.

Książę William pocieszał chłopca, który stracił mamę. "Wiem, co czujesz"

Dzwoniła do nas z Paryża, nie pamiętam dokładnie, co mówiłem, ale tym, co zapamiętam do końca życia jest żal, jak krótka była ta rozmowa przez telefon – mówi książę.

Księżna Walii zginęła 31 sierpnia 1997 roku

Samochód, wiozący księżną oraz jej partnera Dodiego Al-Fayeda, uciekał przed paparazzi w trakcie drogi z hotelu Ritz Paris (własności Mohameda Al-Fayeda) do apartamentu przy ulicy Arsène Houssaye. Siedzący po lewej stronie pojazdu, kierowca Henri Paul i Dodi Al-Fayed zginęli na miejscu. Ranna została Diana i ochroniarz Dodiego, Trevor Rees-Jones. Księżna Walii została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła o godzinie 4:00 w niedzielę, 31 sierpnia 1997 roku. Miała 36 lat.

Film będą mogli zobaczyć widzowie BBC i HBO w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Nigdy nie zakładała kapelusza do tej kreacji, bo... przeszkadzał jej przytulać dzieci! Rusza wystawa poświęcona Księżnej Dianie

Do tej pory nie milkną sugestie dotyczące jej śmierci. Pojawiają się nowe teorie, że to wcale nie był wypadek.

Źródło: BBC

Redakcja poleca

REKLAMA