Weronika Rosati o swojej karierze w USA: „Pomniejszanie czyichś dokonań jest niesprawiedliwe”

Rosati, która od wielu lat buduje swoje nazwisko w Stanach Zjednoczonych, wyznała, że ona i inne polskie aktorki nie są odpowiednio doceniane.
/ 02.02.2022 10:14

Weronika Rosati od lat dzieli swoje życie pomiędzy Polskę a Stany Zjednoczone. Na co dzień aktorka i jej córeczka Elizabeth mieszkają w Los Angeles - stolicy międzynarodowego przemysłu filmowego. Gwiazda nie ukrywa, że budowanie kariery za Oceanem nie jest łatwe, chociaż praca na rodzimym rynku filmowym bywa czasem nawet bardziej problematyczna, a polskie aktorki muszą zmagać się z wieloma przeszkodami.

Weronika Rosati o polskich aktorkach

Chociaż aktorce udało się zdobyć kilka angaży w amerykańskich produkcjach (jak np. „USS Indianapolis: Men of Courage”, gdzie zagrała u boku Nicholasa Cage'a), regularnie powraca również na polskie plany filmów i seriali. Jej zdaniem jednak, polskie aktorki nie są doceniane tak, jak te w Hollywood.

– Zadałam sobie trud i zobaczyłam różne programy telewizyjne. Główną rolę gra aktorka, która nie jest wymieniona. Wymieniają samych facetów. Jak to jest możliwe, że w tych czasach, gdzie w Hollywood musi być 50% kobiet w ekipie filmu, w Polsce nadal nie są wymieniane aktorki, które grają w polskich produkcjach? – powiedziała Rosati.

Aktorka wyznała także, że jej kariera jest stale umniejszana w rodzimych mediach. Rosati, która ma na koncie kilkanaście zagranicznych filmów, polskim widzom nadal znana jest jedynie z polskich produkcji. Gwiazda wymieniła także przykład Agnieszki Grochowskiej, która również miała okazję zagrać w hollywoodzkich produkcjach, ale nie została za to odpowiednio doceniona.

Zgadzacie się z nią? Polskie aktorki faktycznie nie są doceniane?

Czytaj też:
Małgorzata Socha ukrywa swojego męża przed mediami? „Nie jest osobą publiczną i nie chce się pokazywać”
Sandra Kubicka o zerwanych zaręczynach. Wyznała, dlaczego odwołała ślub miesiąc przed ceremonią
Katarzyna Figura o relacji z Dodą: „Bywało różnie”

Redakcja poleca

REKLAMA