Wartość reklamowa księżniczki Charlotte. To rekord w rodzinie królewskiej!

księżniczka Charlotte fot. ONS.pl
Księżniczka Charlotte ma najwyższą wartość reklamową w brytyjskiej rodzinie królewskiej.
Marta Kosakowska / 14.03.2019 11:35
księżniczka Charlotte fot. ONS.pl

Ma zaledwie 4-lata, a już jest jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie. Księżniczka Charlotte, środkowe dziecko księżnej Kate i księcia Williama, została uznana za osobę z najwyższym potencjałem reklamowym w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Ile księżniczka Charlotte mogłaby zarobić na reklamie?

Księżniczka Charlotte została wyceniona na... 5 miliardów dolarów! To najwyższa wartość reklamowa wśród członków brytyjskiej monarchii. Szacunki podał magazyn „Reader's Digest”, bazując na obliczeniach ekspertów z branży reklamowej. Wylicza się na podstawie wpływów, które dany członek rodziny królewskiej przynosi brytyjskiej gospodarce.

Księżniczka Charlotte znalazła się na szczycie listy ze względu na „wyczucie mody”. Córka książęcej pary z Cambrigde, choć na razie nie dobiera swoich strojów samodzielnie, to już jest ikoną mody. Niemal wszystko, w czym mała księżniczka pokaże się publicznie, jest natychmiast wyprzedawane. Dokładnie tak samo jest w przypadku jej mamy - księżnej Kate, która wywołuje tzw. „efekt Kate”. Teraz bez wątpienia można już mówić również o „efekcie Charlotte”.

Choć szanse, by księżniczka Charlotte kiedykolwiek wystąpiła w reklamie, są niemal równe zeru, to pewnym jest, że potencjał reklamowy dziewczynki będzie rósł wraz z jej wiekiem. Media będą śledzić, jakich projektantów i jakie marki będzie wybierać córka Kate i Williama.

Drugie miejsce w zestawieniu zajął starszy brat księżniczki Charlotte, niespełna 6-letni książę George, którego wartość reklamową wyceniono na 3,6 miliarda dolarów.

Książę Louis - najmłodszy z rodzeństwa - na razie ma na swoim koncie zbyt mało wystąpień publicznych. Rodzina królewska czeka na narodziny pierwszego dziecka księżnej Meghan i księcia Harry'ego. Jeśli na świat przyjdzie dziewczynka, za kilka lat może okazać się, że księżniczka Charlotte będzie miała konkurencję. ;)

Przeczytaj:
Książę William zdradził, jak rodzi sobie z opieką nad córką
Pierwszy wpis królowej Elżbiety II na Instagramie