Sylwia Grzeszczak o Strajku Kobiet: „Mam nadzieję, że to się wszystko uspokoi i ludzie będą mieć możliwość wyboru”

Kolejna gwiazda zabrała głos w sprawie protestów kobiet po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo aborcyjne.
/ 27.10.2020 15:21

W całej Polsce od czwartku 22 października br. odbywają się protesty kobiet, które nie zgadzają się z ogłoszonym przez Trybunał Konstytucyjny wyrokiem zaostrzającym prawo aborcyjne. Początkowo Strajk Kobiet odbywał się w największych miastach, stopniowo dołączają także mniejsze miejscowości.

Wielotysięczne tłumy na ulicach prowokują do zwierzeń kolejne polskie gwiazdy. Joanna Koroniewska powiedziała, że straciła 6 ciąż, milczeć nie potrafi także Małgorzata Rozenek.

Czy Sylwia Grzeszczak popiera Strajk Kobiet?

Sylwia Grzeszczak zapytana o to, czy popiera protesty kobiet odpowiedziała, że obecna sytuacja w kraju bardzo ją martwi:

Nie podoba mi się to, co się dzieje. Ta sytuacja jest bardzo trudna, mam nadzieję, że to się wszystko uspokoi, że ludzie będą mieć możliwość wyboru.
- powiedziała Sylwia Grzeszczak.

Podobnie jak wiele polskich gwiazd, rozumie potrzebę wychodzenia ludzi na ulice i niezgodę na to, co się dzieje.

Wokalistka powiedziała również, że gdyby nie jej obecność na piątkowym finale „Tańca z Gwiazdami”, być może ją także zobaczylibyśmy wśród protestujących.

Protesty kobiet w całej Polsce

22 października br. Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że aborcja ze względu na ciężkie i nieuniknione wady płodu jest niezgodna z Konstytucją.

Jeden z pierwszych protestów na ulicach miał miejsce w Warszawie. W czwartkowy wieczór protestujący zebrali się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, następnie przeszli przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej oraz pod dom wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu.

W piątek marsz kobiet ruszył z ul. Mickiewicza na Żoliborzu, zmierzając następnie do Śródmieścia, gdzie mieszka premier Mateusz Morawiecki.

Dziś protestujący wychodzą na ulice wielu miast, także tych najmniejszych. Informacje o Strajku Kobiet pojawiają się również w zagranicznej prasie i serwisach informacyjnych, popierają go nie tylko polskie, lecz także zagraniczne gwiazdy.

Czytaj więcej o gwiazdach:
Izabela Janachowska po raz pierwszy opowiedziała o poronieniu. „Do dziś czuję w sercu żal i tęsknotę”
Iwona Pavlović o protestach kobiet: „Absolutnie jestem razem z tymi, którzy są na ulicach”
Agnieszka Chylińska popiera protesty kobiet po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego