Sekrety garderoby królowej Elżbiety II. Okazuje się, że krzykliwe kolory to nie przypadek

Ubiory królowej Elżbiety II zawsze są przemyślane - parasolka pasuje do stroju, a monarchini nigdy nie rezygnuje z cielistych rajstop. Oto sekrety garderoby Elżbiety II.
/ 17.06.2020 12:11

Nie jest tajemnicą, że o perfekcyjny ubiór królowej Elżbiety od lat troszczy się garderobiana Angela Kelly.

Królowa Elżbieta II podczas oficjalnych wystąpień i spotkań stawia na komplety w wyrazistych, wręcz krzykliwych kolorach, a na głowie ma kapelusz. Każdy element jej stroju jest przemyślany i doskonale do siebie pasuje.

Wyraziste kolory strojów nie są przypadkiem - chodzi o to, by była dobrze widoczna dla poddanych. Dzięki temu od razu widać, gdzie jest Królowa.

Styl królowej Elżbiety II - ciekawostki

Królowa Elżbieta II posiada około 5 tysięcy kapeluszy. Niemal wszystkie wykonała Rachel Trevor-Morgan. Co istotne, kapeluszy nie nosi po godzinie 18:00 - wówczas zastępuje je tiara lub stroik. 

Jej żakiety mają wszyte poduszki, a wszystko po to, by sylwetka była proporcjonalna. Sekretem dobrego wyglądu niezależnie od pory dnia są także materiały, z których szyte są stroje. Nie mogą być podatne na gniecenie.

O to, by wiatr nie podwiewał sukienki bądź spódnica zadbano w oryginalny sposób. W stroje królowej wszyte są specjalne ciężarki, które zapobiegają unoszeniu materiału.

Królowa brytyjska zawsze ma na sobie cieliste rajstopy, a na dworze obowiązkowo rękawiczki - białe lub czarne. Jeśli chodzi o torebki, od lat jest wierna marce Launer. Preferuje te w beżowym oraz w czarnym kolorze. Buty szyje dla niej firma Anello&Davide.

Nie bez znaczenia pozostają dodatki - parasolka zawsze pasuje kolorystycznie do kreacji monarchini, a jej fryzura nie poddaje się działaniu wiatru. Czasem określa się ją nawet mianem „płynnego cementu”.

Elżbieta II na oficjalne okazje wybiera brylanty, na co dzień perły. 

To też może cię zainteresować:Czego Meghan Markle nie może robić po ślubie z księciem Harrym?Romans księżnej Diany i inne skandale lat 90.Oficjalne fotografie z chrztów w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Redakcja poleca

REKLAMA