Pogrzeb Kory. Przemowy bliskich w czasie ostatniego pożegnania Kory [GALERIA]

Kora została pochowana na warszawskich Powązkach. W ostatnim pożegnaniu artystki uczestniczyli fani, rodzina i przyjaciele.
/ 08.08.2018 12:44

W środę, 8 sierpnia 2018 roku, odbył się pogrzeb Kory. Piosenkarka została pochowana na warszawskich Powązkach. Uroczystość miała charakter publiczny. Pojawiło się na niej wiele znanych osób ze świata polityki, mediów i show biznesu. Nie zabrakło również bliskich gwiazdy. Rodzina i przyjaciele pożegnali Korę wzruszającymi słowami.

Przemowy bliskich na pogrzebie Kory

Pierwsza część uroczystości odbyła się w Domu Pogrzebowym. Miała charakter świecki. W roli mówców wystąpili: Wojciech Mann, który prowadził pogrzeb, a także: Kamil Sipowicz, mąż Kory oraz przyjaciele: Magdalena Środa, Jerzy Buzek i Wojciech Metz.

Ponad 40 lat wspólnego życia i tyle wspomnień, wspólnych poglądów, w pewnym momencie wydawało nam się, że jesteśmy jedną istotą. Porozumiewaliśmy się bez słów. Żadne z nas nie przypuszczało, ze zostanie samo. Z drugiej strony mam wrażenie, że ona cały czas tu jest
- mówił Kamil Sipowicz.

Po przemówieniach rozbrzmiały piosenki MAANAMU. Następnie bliscy Kory zanieśli urnę w miejsce pochówku. Wojciech Mann wyjaśnił, że Kora nie została pochowana w Alei Zasłużonych, ponieważ rodzina zadecydowała, by artystka spoczęła wśród drzew. W czasie drugiej części uroczystości głos zabrali m.in. syn Kory, Szymon Sipowicz, menadżerka Katarzyna Litwin oraz siostra gwiazdy.

Przeczytaj ich wzruszające przemówienia na kolejnych stronach!

Przeczytaj:
„Tato, witaj ich u siebie” - Paulina Młynarska żegna Korę i Tomasza Stańkę
„Odeszła prawdziwa ikona i legenda” – gwiazdy żegnają Korę

Redakcja poleca

REKLAMA