Księżna Meghan urodziła - płeć i imię dziecka

Meghan Markle urodziła fot. ONS.pl
Księżna Meghan urodziła! Na świat przyszło pierwsze dziecko księcia Harry'ego i jego żony. Syn czy córka?
Marta Kosakowska / 06.05.2019 16:10
Meghan Markle urodziła fot. ONS.pl

Pierwsze dziecko księżnej Meghan i księcia Harry'ego jest już na świecie! Nowy członek brytyjskiej rodziny królewskiej urodził się 6 maja 2019 roku. Zgodnie z tradycją, o narodzinach dziecka, najpierw dowiedziała się królowa Elżbieta II. Następnie radosna nowina dotarła do bliskich książęcej pary z Sussex. A później została podoba do publicznej wiadomości.

Księżna Meghan urodziła! Syn czy córka?

Dziecko księżnej Meghan i księcia Harry'ego to chłopiec. Będzie 7. osobą w kolejce do brytyjskiego tronu po swoim: dziadku, wujku, kuzynostwie i ojcu. Informacja pojawiła na oficjalnym profilu książęcej pary z Sussex.

- Z przyjemnością zawiadamiamy, że Ich Królewskie Wysokości Książę i Księżna Sussex powitali na świecie swoje pierwsze dziecko wczesnym rankiem 6 maja 2019 roku. Syn Ich Królewskich Wysokości waży 3,2 kilograma. Księżna i dziecko są zdrowi i mają się dobrze
- czytamy w komunikacie.

Księżna Meghan i książę Harry poinformowali, że więcej szczegółów zostanie podanych do publicznej wiadomości w nadchodzących dniach. Biuro prasowe Pałacu Kesnington doprecyzowało, że poród nastąpił o godzinie 5:26. Uczestniczył w nim książę Harry oraz matka księżnej Meghan, Doria Ragland.

Imię dziecka księżnej Meghan i księcia Harry'ego na razie nie jest znane. Prawdopodobnie poznamy je dopiero 2 dni po narodzinach. Tak było, kiedy na świat przychodziły kolejne dzieci księżnej Kate i księcia Williama.

Wielką Brytanię ogarnęła prawdziwa euforia! Pałac Kensington po raz pierwszy powiadomił o ciąży księżnej Meghan w październiku 2018 roku. W komunikacie napisano jedynie, że dziecko urodzi się wiosną. Nie wskazano jednak konkretnego miesiąca.

Książę Harry ożenił się z amerykańską aktorką Meghan Markle 19 maja 2018 roku. Ślub pary odbył się w kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor.

Przeczytaj:
Najlepsze ciążowe stylizacje księżnej Meghan
Ciekawostki o ciąży i porodzie księżnej Meghan

Redakcja poleca

REKLAMA