Kamil Durczok zmarł w wieku 53 lat. Co mówił w swoim ostatnim wywiadzie?

Dziennikarz zmarł we wtorek nad ranem. Przypominamy wywiad, którego udzielił zaledwie kilka dni przed śmiercią.
/ 17.11.2021 16:44

We wtorek nad ranem media obiegła wiadomość o śmierci Kamila Durczoka. Dziennikarz, przez wiele lat związany ze stacją TVN, zmarł na skutek „zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia”. 

W 2003 roku Durczok walczył z chorobą nowotworową. W zeszłym roku zaś ciężko przeszedł zakażenie COVID-19. 

Kamil Durczok nie żyje

15 listopada dziennikarz trafił na izbę przyjęć, a następnie na Oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych. Stamtąd przeniesiono go ponownie na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Zmarł 16 listopada o godzinie 4:30 w szpitalu w Katowicach-Ligocie.

Przez lata kariery wokół dziennikarza narosło wiele skandali związanych z m.in. nadużyciami, których miał się dopuszczać na swoich podwładnych podczas szefowania w „Faktach” TVN. Ze stacją, której był twarzą przez wiele lat, rozstał się w atmosferze niezgody.

Dziś internauci zarzucają TVN-owi, że nie przekazał informacji o śmierci swojej byłej gwiazdy z należytym szacunkiem. Durczok nie został także w żaden sposób wyróżniony w obchodach 20-lecia stacji, którą TVN hucznie świętował w tym roku. Został jednak pożegnany przez wielu kolegów i koleżanek po fachu, z którymi miał okazję pracować podczas swojej kariery.

Oficjalne kondolencje złożyli m.in. Piotr Kraśko, Karolina Korwin-Piotrowska czy Małgorzata Ohme.

Ostatni wywiad Kamila Durczoka

W swojej ostatniej rozmowie z mediami, dziennikarz opowiadał m.in. o problemach zdrowotnych, z którymi musiał się zmierzyć. Oprócz choroby nowotworowej, Durczok walczył także z alkoholizmem. W wywiadzie szczerze przyznał, że brakuje mu kariery, która rozpadła się po głośnym odejściu z TVN

– Jeśli czegoś mi brakuje, to szczytu dziennikarskiego. Upadek z niego był dotkliwy – wyznał były szef „Faktów”.

Był laureatem wielu nagród takich jak m.in. Grand Press dla dziennikarza roku, Złotej Telekamery w kategorii „Informacje” oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty.

Czytaj też:
Małgorzata Socha ukrywa swojego męża przed mediami? „Nie jest osobą publiczną i nie chce się pokazywać”
Sandra Kubicka o zerwanych zaręczynach. Wyznała, dlaczego odwołała ślub miesiąc przed ceremonią
Katarzyna Figura o relacji z Dodą: „Bywało różnie”