Gwiazda „Klanu” zdradziła, że przez rolę w serialu była obrażana na ulicy. Czy dlatego odeszła?

Maria Niklińska grała w serialu „Klan” z przerwami od 1998 do 2017 roku. Zdradziła, że wątek jej bohaterki wzbudzał skrajne emocje.
/ 28.07.2020 10:02

Aktorka grała w serialu praktycznie od początku, na plan trafiła w 1998 roku. Maria Niklińska odeszła z „Klanu” przed trzema laty. Wątek jej bohaterki wzbudzał tak duże emocje wśród widzów, że gwiazda była zaczepiana na ulicy. Jak zdradziła, nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji było wiele.

Maria Niklińska: „Widzowie pewne rzeczy brali bardzo dosłownie”

Maria Niklińska zaczęła grać w serialu, mając zaledwie 15 lat. Wcieliła się w postać Agaty, która zakochała się w synu Moniki Ross, Danielu. Jej serialowy chłopak był zakażony wirusem HIV. W tamtych latach HIV i AIDS brzmiały wyjątkowo groźnie, a świadomość społeczna na temat możliwości zakażenia była stosunkowo niska.

Nosiciele wirusa HIV byli stawiani na równi z narkomanami i choć historia Daniela była bardziej skomplikowana. Aktorka zdradziła, że wielokrotnie była zaczepiana na ulicy, podobnych sytuacji doświadczył także Jakub Tolak (serialowy Daniel):

Widzowie (...) pewne rzeczy brali bardzo dosłownie i niejednokrotnie mieliśmy tak z Kubą Tolakiem, z którym graliśmy ten wątek, że ludzie naprawdę nas zaczepiali na ulicy. Nie zawsze to były miłe sytuacje, nie zawsze nawet to były bezpieczne sytuacje.
- powiedziała Maria Niklińska.

Aktorka przyznała, że wątek związku Agaty i Daniela wzbudzał skrajne emocje. Były to czasy, kiedy serial „Klan” miał ogromną oglądalność, więc para aktorów była rozpoznawalna.

Wątek aktorki zakończył się w 2002 roku, ale Marię Niklińską mogliśmy oglądać po długiej przerwie ponownie, od 2010 roku. Wówczas partnerowała Tomaszowi Bednarkowi, serialowemu Jackowi. Jej bohaterka bezskutecznie starała się z partnerem o dziecko, a gdy po kilku poronieniach udało jej się donosić ciążę, zmarła tuż po porodzie w wyniku komplikacji.

Jej wątek skończył się tragicznie. Dziś trudno jest wyobrazić sobie sytuację, w której widzowie tak mocno utożsamiają aktorów z bohaterami serialowymi. 

To też może cię zainteresować:Pamiętasz, że ci znani aktorzy grali w serialu „Klan”? Zobacz w jakie postacie się wcielaliCzy nad filmem „Kogel-Mogel” ciąży klątwa? Tych aktorów spotkały tragiczne wypadkiOstatnie zdjęcia gwiazd przed ich śmiercią. Mają w sobie coś smutnego...

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)