Dorota Wellman o bezpłodności fot. ONS.pl

Dorota Wellman była bezpłodna - szczere wyznanie dziennikarki

Dziennikarka przez wiele lat starała się o dziecko. Jak wspomina ten trudny czas?
Marta Kosakowska / 16.05.2019 09:17
Dorota Wellman o bezpłodności fot. ONS.pl

Dorota Wellman udzieliła poruszającego wywiadu, w którym wyznała, że przez kilka lat starała się o dziecko. Jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek zwierzyła „Faktowi”, że ten okres wspomina jako traumę.

Dorota Wellman o problemach z zajściem w ciążę

Gospodyni programu „Dzień dobry TVN” w szczerej rozmowie z tabloidem, opowiedziała o wydarzeniach sprzed lat. Dziennikarka marzyła o macierzyństwie, lecz miała trudności z zajściem w ciążę. Ten stan niepokojąco się przedłużał.

- Doświadczyłam w życiu niepłodności. Mimo że byłam młoda, w odpowiednim wieku, to jednak przez kilka lat nie udawało mi się zajść w ciążę. Powiem wprost: ten okres, kiedy staraliśmy się z mężem o dziecko, był dla mnie traumą
- wyznała.

Dorota Wellman nie ukrywa, że ten okres był dla niej trudny również pod względem emocjonalnym. Bezowocne starania o dziecko doprowadziły ją załamania.

- W pewnym momencie całkowicie się załamałam, miałam poczucie niespełnienia, mówiłam sobie, że jestem gorsza od innych. Doszło do tego, że niemalże gardziłam sobą, ciągle się oskarżałam: „Wszystkim się udaje, a tobie nie. Jesteś beznadziejna” - wspomina dziennikarka.

Na szczęście po latach walki o dziecko, udało się. Dorota Wellman i jej mąż, fotografik, Krzysztof Wellman, doczekali się upragnionego syna. Jakub przyszedł na świat 25 lat temu.

- Ukochany syn w pewnym sensie wynagrodził mi wszystkie lata cierpień
- podsumowała Wellman.

Przeczytaj:
Doda wyznała, że nie chce mieć dzieci. Dlaczego?
Izabela Janachowska urodziła - syn czy córka?