Steffen Moller został pisarzem - aktor M jak miłość fot. ONS.pl

Aktor „M jak miłość” odszedł z serialu i został… pisarzem. Tematyka jednej z jego książki szczególnie zaskakuje

Karierę aktorską zakończył przed laty i poświęcił się pisaniu. Jego książki cieszą się uznaniem, a czytelnicy doceniają nie tylko humor, lecz także wiedzę autora.
/ 18.09.2020 10:05
Steffen Moller został pisarzem - aktor M jak miłość fot. ONS.pl

Jego serialowy wątek zakończył się wyjazdem bohatera do Niemiec, skąd pochodził. Był uwielbiany przez widzów „M jak miłość”, ale pożegnał się z serialem już w 2007 roku. Od tamtej pory niewiele wiadomo na temat jego kariery aktorskiej, choć zagrał w filmie „Koniec wojny”. Wystąpił także gościnnie w jednym z odcinków serialu „Kasia i Tomek”.

Steffen Möller został pisarzem

Jest znany telewidzom także z udziału w programie „Europa da się lubić”, prowadzonego przez Monikę Zamachowską (wówczas: Richardson). Dzielił tam swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi życia w Polsce, porównując je z realiami niemieckimi.

Już w 2006 roku ukazała się jego pierwsza książka: „Polska da się lubić”. Był to jego subiektywny przewodnik po Polsce, w którym komentował mentalność Polaków. Jest on napisany z przymrużeniem oka. Jest pełen anegdot i poczucia humoru, z którego słynie autor.

Steffen Moller został pisarzem
fot. ONS.pl

W kolejnych latach napisał jeszcze:

  • „Viva Polonia”,
  • „Moja klasyczna paranoja”,
  • „Berlin-Warszawa Express. Pociąg do Polski”,
  • „Viva Warszawa”,
  • „Weronika, twój mąż tu jest! – Gdy Niemcy i Polacy się kochają”.

Na szczególną uwagę zasługuje książka „Moja klasyczna paranoja”. Aktor, pisarz i emigrant w jednym zdradza, że jest wielkim fanem muzyki klasycznej. Recenzje wskazują na to, że czytelnikom bardzo podoba się ta pozycja. Zauważają, że Steffen Möller daje się w niej poznać jako inteligentny i wrażliwy człowiek.

Kogo w „M jak miłość” grał Steffen Möller?

Można powiedzieć, że... samego siebie. Jego bohater nazywał się Stefan Muller, był Niemcem, którego Marek Mostowiak (Kacper Kuszewski) poznał podczas pracy za granicą. Niemiec otworzył w Lipnicy pub, który prowadził wspólnie z Markiem.

Znany ze swojej nieporadności w sprawach sercowych zyskał ogromną sympatię widzów. Po małżeństwie z Małgosią (Joanna Koroniewska) związał się z Elką (Monika Obara), która była kelnerką w pubie. Wkrótce para wyjechała z Polski i tak zakończył się ich serialowy wątek.

Czytaj więcej na temat „M jak miłość”:Aktorka zniknęła z „M jak miłość” w atmosferze skandalu. Co dziś robi serialowa Elka?W nowych odcinkach „M jak miłość” będzie się działo. Czy Piotrek zdradzi Kingę?„M jak Miłość”: Rafał powinien mieć się na baczności - jedna z bohaterek będzie go uwodzić