5 najbardziej wyjątkowych występów Krzysztofa Krawczyka. Zobaczcie, który wspomniał przed śmiercią

Artysta pozostawił po sobie przepiękne wspomnienia.
/ 14.04.2021 16:52

Krzysztof Krawczyk odszedł od nas 5 kwietnia 2021 roku po długiej walce z problemami zdrowotnymi. Jego głosu i wspaniałych koncertów nigdy jednak nie zapomnimy, a wspomnienie kilku występów na stałe zapisze się w historii kultury. Sprawdźcie, które 5 występów Krzysztofa Krawczyka mają szansę na status ikonicznych. 

Występ Krzysztofa Krawczyka dla papieża Jana Pawła II

6 lipca 2000 roku, podczas Narodowej Pielgrzymki Milenijnej do Rzymu, wokalista wystąpił przed samym papieżem. Wykonywał głównie pieśni religijne. Artysta podkreślał wielokrotnie, że Ojciec Święty był jego najważniejszym słuchaczem. 

Recital Krzysztofa Krawczyka w Sopocie w 1994 roku

Ten występ muzyk wspominał kilka godzin przed śmiercią, publikując nagranie z Sopotu na swoim koncie na Facebooku. Recital odbył się w XXXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki. To właśnie po tym koncercie Krawczyk upewnił się, że chce wrócić na stałe do Polski. 

Krzysztof Krawczyk na TopTrendy 2008 

Podczas koncertu TopTrendy w 2008 roku Krawczyk zaśpiewał w duecie z Edytą Górniak. Występ wyjątkowo spodobał się publiczności i był długo oklaskiwany i wspominany w mediach. 

Występ Krzysztofa Krawczyka z Edytą Bartosiewicz

Utwór „Trudno tak”, który artysta nagrał właśnie z Bartosiewicz, stał się jego przepustką do odnowienia kariery. Piosenka przez wiele tygodni utrzymywała się na szczycie list przebojów, a była pierwszym utworem Krzysztofa Krawczyka, który nagrał w duecie z kobietą. 

Krzysztof Krawczyk i Przyjaciele 

Jednym z ostatnich wielkich show Krzysztofa Krawczyka był występ Krzysztof Krawczyk i Przyjaciele na 50-lecie pracy. Recital odbył się w 2017 roku w Łodzi. Muzyk otrzymał wówczas Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. 

Zobacz więcej treści, które mogą cię zainteresować:
Czym dziś zajmuje się Rafał Kopacz z „W11”? Musicie zobaczyć też jego córkę! To znana modelka
Natalia Siwiec i jej mąż należą do jednych z najbogatszych ludzi w Polsce. Na czym się dorobili?
Pamiętacie „drugiego” Łukasza z „M jak Miłość”? Dziś Adrian Żuchewicz jest reporterem. Mamy jego zdjęcia z anteny

Redakcja poleca

REKLAMA