Tort weselny - 5 najpiękniejszych i najsmaczniejszych tortów ślubnych

Tort weselny fot. Adobe Stock
Tort weselny to gwóźdź programu, dlatego powinien być okazały i... pyszny. W ślubnych trendach króluje ten rustykalny, zdobiony kwiatami lub ułożony z babeczek.
Tort weselny fot. Adobe Stock

Na tort weselny czekają wszyscy: zarówno dzieci, jak i dorośli. Tort, podobnie jak cała moda ślubna, zmieniał się na przestrzeni lat. Dawniej prym wiodły duże ciasta z obowiązkową ciężką masą w środku. Dziś częściej wybiera się delikatniejsze rozwiązania, torty piętrowe lub wspaniałe kompozycje z muffinek albo kolorowych makaroników.

Cena tortu weselnego waha się od 35 do nawet 400 zł za kilogram i jest uzależniona od wielu czynników. Wszystko zależy od rodzaju ciasta, dodatków i zdobień. 

Tort weselny rustykalny

Styl rustykalny cechuje się naturalnością, sielską atmosferą, kolorami i mnogością roślin. Jeśli organizujesz ślub właśnie w stylu, pamiętaj, aby zadbać o wszystkie szczegóły - tort jest jednym z nich. 

Najlepiej, jeśli będzie składał się z kilku warstw, może być niedbale obsypany cukrem pudrem lub lukrem. Obowiązkowo powinny pojawić się świeże owoce leśne np. jagody i maliny.

Tort ślubny rustykalny

Tort weselny klasyczny

Biały, obowiązkowo piętrowy, ze śliczną koronką i lukrowymi kwiatami - to najbardziej klasyczny model tortu, który chyba nigdy nie przestanie być weselnym hitem. Dzięki temu, że jest tak popularny, nie będziesz miała problemu, żeby zamówić go w każdej cukierni.

Tort ślubny klasyczny
fot. Adobe Stock

Tort weselny z figurką pary młodej 

Tort, na którego szczycie znajdują się cukrowe figurki pary młodej to kolejny must-have. Jeśli wykonujecie jakieś specyficzne zawody i macie ciekawe uniformy albo z waszymi zawodami związane są pewne rekwizyty, koniecznie wykorzystajcie je na torcie.

Jeśli on jest żołnierzem, figurka męska koniecznie powinna być w stroju moro, jeśli zaś ty jesteś panią doktor, niech twoja lukrowa podobizna oprócz białej sukni ma stetoskop.

Tort ślubny w figurkami
fot. Adobe Stock

Tort weselny z kwiatami

Motyw kwiatów na torcie najlepiej wygląda na białym, gładkim lukrze. Lukrowe kwiaty mogą być w dowolnym kolorze - najlepiej, żeby pasowały do kolorów przewodnich wesela. 

Kwiaty mogą być ułożone tylko na górze tortu albo zdobić każde piętro. Warto rozważyć także kaskadowe ułożenie - wygląda niezwykle efektownie. Taki tort nie jest ani trudny, ani pracochłonny - powinna poradzić sobie z nim każda cukiernia. 

Tort ślubny z kwiatami
fot. Adobe Stock

Tort weselny z babeczek

To nowoczesne i dość niekonwencjonalne rozwiązanie rodem zza oceanu, które szturmem podbiło ślubne trendy. Na szklanych, piętrowych tacach ustawione są kolorowe babeczki. Najczęściej wybiera się te w pastelowych odcieniach, z bitą śmietaną lub lukrem na górze.

Tort ślubny z babeczek
fot. Adobe Stock

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 10.08.2016 r.

Sukienki na imprezy weselne. Wejdź na Modago.pl i wybierz dla siebie sukienki na wesele.

Więcej o ślubie i weselu:
Ile wódki na wesele kupić?
Koszty ślubu i wesela na 100 osób