Modna panna młoda

Suknie ślubne kojarzą się zwykle z klasycznymi krojami i ponadczasową bielą. Moda ślubna ma jednak także swoje aktualne trendy – jakie są te najnowsze?
/ 18.02.2010 17:07

Tkaniny

Suknia powinna być uszyta z naturalnych tkanin (jedwab i pochodne), nienagannie skrojona i dopracowana w każdym szczególe. Nadal modny (i korzystny dla urody większości panien młodych) jest ciepły kolor ecru, ewentualnie odcienie jaśniejsze, ale już nie sterylna, rażąca biel (której nie spotyka się na tkaninach naturalnych). Wyjątkiem od tkanin naturalnych jest tiul, triumfalnie powracający do mody ślubnej jako element dekoracyjny.

Ozdoby

Od kilku sezonów nieprzerwanie królują ozdoby z kryształów Swarovskiego. Dają rzeczywiście nieograniczone możliwości – od drobnych świecących punkcików po bogate taśmy z dużych kamieni lub efektowne klamry. Mieniąc się pod wpływem najmniejszej nawet ilości światła, dodają pannie młodej niepowtarzalnego blasku. Modne są także skromne kolorowe aplikacje – akcenty czerwieni, błękitu lub wprowadzonej w ubiegłym roku efektownej czerni.

Fasony

Panny młode najchętniej wybierają suknie jednoczęściowe. Połączenie spódnicy z gorsetem czasami okazuje się korzystniejsze dla sylwetki, ale nawet wówczas łączenie dwóch elementów powinno być czymś zamaskowane i możliwie niewidoczne.

Hitem w tym sezonie są sukienki krótkie – przynajmniej z przodu, a najlepiej na całym obwodzie. Część z nich nawiązuje do fasonów retro i przypomina krojem sukienki koktajlowe. Akcenty retro pojawiają się też w formie zdobień u niektórych projektantów, np. w formie frędzelków.

Akcesoria

Jeśli suknia zdobiona jest kryształkami, dobrze jest powtórzyć je np. we włosach – salony ślubne oferują wiele ozdób tego rodzaju: grzebyki, spinki, diademy. Jeśli fason sukni na to pozwala, coraz modniejsze stają się większe i mniejsze kapelusze, zakładane oczywiście zamiast welonu.
Nowością są bolerka nie przypominające tradycyjnych prostych fasonów, ale raczej żakiety lub kurtki – oczywiście białe, a jednak nietypowe.

Czego już nie nosimy? Koronek od stóp do głów, czystej bieli, sukien ciężkich i niewygodnych.

Katarzyna Wachułka
Fabio Gritti – Ekskluzywne suknie ślubne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)