POLECAMY

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Niektóre mówią, że mogłaby dostać kapsel z Tymbarku, a i tak na pytanie: "Czy wyjdziesz za mnie" odpowiedziałyby "tak". Ale prawda jest taka, że każda skrycie marzy o pięknym pierścionku zaręczynowym.
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? fot. Fotolia
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? To trochę krępujące pytanie, bo przecież nie powinna się liczyć ilość wydanych złotówek, a miłość. Niektóre kobiety mówią, że gdyby ich ukochany dał im kapsel z Tymbarku, to i tak powiedziałyby "tak", bo liczy się uczucie. Ale nie ma co się oszukiwać. Większość liczy na wspaniały, złoty pierścień, którym będzie można pochwalić się koleżankom i którym będą zachwycać się znajomi z Fejsbuka. Z brylantem, diamentem, zdobieniami. A to kosztuje i to wcale nie mało. Zobacz, co na temat kosztu ślubnej biżuterii mówią stereotypy i legendy miejskie, w których jak wiadomo, zawsze jest ziarnko prawdy.

Poznaj 6 sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że on ci się oświadczy 

3-krotność pensji

To najczęściej powtarzany przesąd. Pierścionek zaręczynowy powinien kosztować tyle, ile wynosi 3-krotność pensji mężczyzny. Tylko wtedy młodzieniec ma być gotów na założenie rodziny i ustatkowanie się.

Czekasz na zaręczyny, a on milczy? Może robisz coś nie tak? 

2-miesięczna pensja
To nie przesąd, a słowa reklamy z lat 30. ubiegłego wieku. W tym czasie nieliczni zdobywali się na zakup pierścionka z brylantem. To dlatego znana firma jubilerska De Beers miała spore problemy ze sprzedażą wyrobów biżuteryjnych. Ich specjaliści od marketingu stworzyli więc hasło reklamowe, które tak bardzo zapadło w pamięć ludziom na całym świecie, że stało się niemal normą społeczną. Chwytliwa reklama brzmiała: "Jak sprawić, by dwumiesięczna pensja starczyła na zawsze?". Od tamtej pory wielu mężczyzn wzięło sobie za punkt honoru kupienie pierścionka za minimum 2-krotność wypłaty. Co więcej, wiele kobiet zaczęło od nich tego wymagać!

Zobacz najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe 

Żeby koleżanki pozazdrościły

To prawda znana jak świat. Pierścionek musi być drogi, żeby spodobał się najbliższej rodzinie i koleżankom. Powinien więc wywoływać odruch uwielbienia, a nawet zazdrości. Oczywiście żadna kobieta się do tego nie przyzna, ale wiele właśnie tak myśli. Bo jak niby pokazać znajomym malutki, skromny pierścionek?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Co za głupoty... Może od razu niech facet weźmie kredyt.
/rok temu
Kto chce zgarnąć planner ślubny? Zapraszamy na profil Papierowy Dizajn na Facebooku :)
/rok temu
Oczywiście że tyle na ile stać.