pierścionek zaręczynowy fot. Fotolia

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Sprawdź reguły!

Niektóre mówią, że mogłyby dostać kapsel z Tymbarku, a i tak na pytanie: "Czy wyjdziesz za mnie" odpowiedziałyby "tak". Ale prawda jest taka, że każda skrycie marzy o pięknym pierścionku zaręczynowym. Czy istnieje jakaś "właściwa" cena pierścionka?
pierścionek zaręczynowy fot. Fotolia

Pierścionek zaręczynowy to dla większości kobiet najważniejsza biżuteria, z którą nie rozstają się nawet na chwilę. 

Ten krążek symbolizujący miłość i oddanie musi być nie tylko piękny, ale i solidny. Często słyszy się opinie na temat tego, ile powinien kosztować taki pierścionek. 

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

To trochę krępujące pytanie, bo przecież nie powinna się liczyć ilość wydanych złotówek, a miłość. Nie ma co się jednak oszukiwać - im piękniejszy i bardziej szlachetny krążek (z brylantem, diamentem, zdobieniami), tym większa radość i duma.

A to kosztuje i to wcale nie mało. Zobacz, co na temat kosztu ślubnej biżuterii mówią stereotypy i legendy miejskie, w których jak wiadomo, zawsze jest ziarnko prawdy.

Poznaj 6 sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że on ci się oświadczy!

Cena pierścionka: 3-krotność pensji?

To najczęściej powtarzany przesąd. Pierścionek zaręczynowy powinien kosztować tyle, ile wynosi 3-krotność pensji mężczyzny. Tylko wtedy młodzieniec ma być gotów na założenie rodziny i ustatkowanie się.

2-miesięczna pensja to także akceptowalna cena pierścionka

To nie przesąd, a słowa reklamy z lat 30. ubiegłego wieku. W tym czasie nieliczni zdobywali się na zakup pierścionka z brylantem. To dlatego znana firma jubilerska De Beers miała spore problemy ze sprzedażą wyrobów biżuteryjnych.

Ich specjaliści od marketingu stworzyli więc hasło reklamowe, które tak bardzo zapadło w pamięć ludziom na całym świecie, że stało się niemal normą społeczną. Chwytliwa reklama brzmiała:

Jak sprawić, by dwumiesięczna pensja starczyła na zawsze?.

Od tamtej pory wielu mężczyzn wzięło sobie za punkt honoru kupienie pierścionka za minimum 2-krotność wypłaty. Co więcej, wiele kobiet zaczęło od nich tego wymagać!

Zobacz najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe !

Tyle, żeby koleżanki pozazdrościły!

To prawda znana jak świat. Pierścionek musi być drogi, żeby spodobał się najbliższej rodzinie i koleżankom. Powinien więc wywoływać odruch uwielbienia, a nawet zazdrości. Oczywiście żadna kobieta się do tego nie przyzna, ale wiele właśnie tak myśli. Bo jak niby pokazać znajomym malutki, skromny pierścionek?

Zobacz więcej na temat zaręczyn!
Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? Podpowiadamy!
Dobierz idealny rozmiar pierścionka! Jak to zrobić?
Zobacz modne wzory pierścionków zaręczynowych różnych marek!