Zespół muzyczny na weselu fot. Adobe Stock

Zespoły na wesele – jak podejść do tematu?

Czym byłoby wesele bez oprawy muzycznej lub z muzyką płynącą z laptopa? Zespół muzyczny na wesele lub DJ dbający o zabawę to podstawa. Zespoły na wesele mają różne sposoby promocji i pozyskania klienta. Jak wybrać najlepiej?
Wioletta Górecka / 12.07.2018 06:00
Zespół muzyczny na weselu fot. Adobe Stock

Muzyka stanowi najważniejszy element każdej uroczystości – ma wywołać w uczestnikach określone emocje, zadbać o gorącą atmosferę wydarzenia, a także oddziaływać na emocje. Dlatego niemożliwe jest wyobrażenie sobie wesela bez oprawy muzycznej. Jednak nawet, jeśli młoda para ma określone wymagania co do gatunków muzycznych, jakie chciałaby usłyszeć na swojej uroczystości, znalezienie odpowiedniego zespołu muzycznego nie jest wcale zadaniem prostym. Zespoły na wesele chętnie reklamują swoją działalność w sieci, więc znalezienie kilku odpowiadających nie jest większym problemem. Schody zaczynają się przy dalszych ustaleniach.

Zespoły na wesele – jak zacząć poszukiwania?

Większość zespołów muzycznych posiada swoją stronę, albo przynajmniej wizytówkę w sieci – najczęściej na którymś z portali społecznościowych i na YouTube. Zwykle działalność takiego zespołu jest opisana w kilku zdaniach i obejmuje:

  • prezentację członków
  • rok założenia
  • gatunki muzyczne, w jakich się porusza
  • cena za występ
  • obszar, w jakim możliwy jest dojazd.

Rozpoczęcie poszukiwań od wyszukiwarki internetowej jest więc najłatwiejszym sposobem. Jeśli jednak masz konkretne preferencje lub nietypowe wymagania co do zespołu, doskonałym pomysłem będzie zredagowanie ogłoszenia o poszukiwaniu formacji. Zespoły na wesele, które są dostępne w podanym terminie i spełniają określone przez ciebie warunki, odezwą się do ciebie same.

O czym koniecznie trzeba pamiętać?

Po wytypowaniu kilku zespołów, najbardziej rozsądne będzie spotkanie się osobiście z liderem lub menadżerem, aby ustalić szczegóły ewentualnej współpracy. Nie załatwiajcie niczego telefonicznie ani mailowo – im więcej szczegółów przedyskutujecie osobiście, tym mniej zmartwień w dniu wesela. Przed podjęciem współpracy, koniecznie ustal:

  • całkowite koszty wynajęcia zespołu
  • ilugodzinny występ obejmuje cena
  • wysokość oraz termin wpłacenia zaliczki oraz warunki zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji
  • czy zespół jest otwarty na spontaniczne propozycje gości, co do utworów
  • czy formacja ma doświadczenie w prowadzeniu wesel – to właśnie lider kieruje przebiegiem wesela!

Zobacz także:
Jak zorganizować wesele inne, niż wszystkie?Ile naprawdę kosztuje organizacja ślubu i wesela?