Młoda para taniec fot. Adobe Stock

Zespół na wesele – jak szukać, by znaleźć idealny?

Zespół na wesele, aby zaspokoić oczekiwania młodej pary, musi spełniać kilka warunków. Jak w ogóle rozpocząć jego poszukiwania?
Wioletta Górecka / 04.09.2018 06:00
Młoda para taniec fot. Adobe Stock

Od zespołu grającego na weselu oczekuje się przede wszystkim zagwarantowania dobrej zabawy, doskonałej komunikacji z gośćmi, a także szerokiego repertuaru i elastyczności w kwestii doboru playlisty. Dobry wybór zespołu muzycznego to więcej, niż połowa sukcesu na weselu! Gdzie i jak znaleźć wymarzony zespół? Podpowiadamy!

Zespół na wesele – od czego zacząć?

Muzyka towarzysząca danej chwili ma największy wpływ na jej przeżywanie. Dlatego wybór oprawy muzycznej na moment zaślubin oraz zabawę weselną to najważniejsza sprawa przy organizacji wesela. Od niej w największej mierze zależy atmosfera, zabawa i wspomnienia. Dotyczy to zarówno młodej pary, jak i gości weselnych. Zespół weselny wybierany jest najczęściej z polecenia. To najpewniejsze źródło: informacje o wszystkich interesujących młodych kwestiach można uzyskać z pierwszej ręki. Jeśli jednak nie polecenie, to jaką inną drogą można dojść do zespołu?

Zespół na wesele – szukaj w sieci!

Inną opcją jest szukanie zespołów w sieci. Jeśli tylko chcecie sprawdzić ofertę tych, które zostały polecone, wejście na stronę (witrynę lub na portalu społecznościowym) powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Najlepszym wyjściem jest wówczas bezpośrednie skontaktowanie się z liderem lub managerem, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Jeśli jednak poszukiwania w sieci rozpoczynacie „od zera”, przeszukiwanie stron każdego znalezionego zespołu będzie bardzo czasochłonne i niekoniecznie owocne. W wyszukiwarkę najlepiej wpisać hasło „zespół na wesele” i dopisać interesujące was miasto (odrzucicie w ten sposób od razu formacje z innych, odległych zakątków Polski), bądź inną pożądaną cechę:

  • Zespół na wesele – disco polo
  • Zespół na wesele – muzyka pop
  • Zespół na wesele – rock
  • Zespół na wesele – muzyka taneczna, 

itp.

90 weselnych hitów, które zawsze zapewnią doskonałą zabawę!

Jeśli macie określone oczekiwania co do gatunku muzycznego, jaki interesuje was najbardziej, takie rozwiązanie pomoże szybko dotrzeć do tych formacji, które wstępnie spełniają wymagania.

Zespół na wesele – ogłoszenie o poszukiwaniu

Potęga Internetu jest nieoceniona – internauci niejednokrotnie udowodnili, że nawet najdrobniejsza sprawa może błyskawicznie zyskać globalny zasięg. Dlatego dobrze jest napisać ogłoszenie o poszukiwaniu zespołu i zamieścić w nim wszystkie najważniejsze informacje, między innymi:

  • Termin wesela
  • Oczekiwania wobec gatunku muzycznego
  • Kwotę, jaką jesteście w stanie zapłacić.

Takie ogłoszenie warto zamieścić przede wszystkim w odpowiednich grupach tematycznych na portalach społecznościowych, a także na stronach z ogłoszeniami lokalnymi. W ten sposób najbardziej odpowiedni dla was zespół być może znajdzie was sam!

Zobacz także:
Wesele tematyczne - jak zorganizować je bez problemu?
Niecodzienne wesele - łatwo je zorganizujesz!
Przerażają cię koszty wesela? Oto 15 porad, dzięki którym sprytnie je zminimalizujesz!