Zaproszenia ślubne dla rodziców – takie same jak dla wszystkich, czy lepiej wybrać inne?

Dzień ślubu to czas pełen przeżyć i emocji nie tylko dla młodych, ale także (a może przede wszystkim?) dla ich rodziców. Wybierając dla nich zaproszenia ślubne pamiętajcie o tym, by były wyjątkowe – tak, jak oni!
Wioletta Górecka / 6 dni temu
Zaproszenia ślubne dla rodziców – takie same jak dla wszystkich, czy lepiej wybrać inne? fot. Adobe Stock

Ślub to wyjątkowa uroczystość, nie tylko dla pary młodej. Rodzice właśnie „oddają” swoje ukochane dziecko drugiej osobie. To dla nich dzień pełen radości, ale także wzruszeń i obaw o przyszłość. Zaproszenie ślubne dla rodziców powinno być wyjątkowe i inne, niż dla pozostałych gości! Musi podkreślić, jak ważni dla was są, a także stanowić piękną pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

Zaproszenia ślubne dla rodziców – oryginalne i wyjątkowe!

Były zaręczyny, radosne „TAK”, termin ślubu już ustalony. Czas sporządzić listę gości i zabrać się za wypisywanie i wręczanie zaproszeń ślubnych.

W pierwszej kolejności zaproszenia obowiązkowo powinniście wręczyć rodzicom. Jeśli zadajecie sobie pytanie, jakie powinny być zaproszenia ślubne dla rodziców, odpowiadamy: wyjątkowe. Eleganckie, dopracowane i przekazane w wyjątkowy sposób.

O ile zaproszenia dla gości mogą być takie same, to te dla rodziców muszą być oryginalne i inne od reszty. Nawet, jeśli macie ograniczony budżet i wybieracie tanie zaproszenia ślubne, na tych dla rodziców nie można oszczędzać!

Praktycznie w każdym miejscu z papeterią ślubną znajdziecie piękne, eleganckie i oryginalne zaproszenia ślubne dedykowane właśnie rodzicom. Niech poczują się wyróżnieni i docenieni – w końcu zawdzięczacie im tak wiele!

Zaproszenia ślubne dla rodziców  - kiedy i jak je wręczyć?

Dzień ślubu to mieszanka uczuć: radości, że ukochane dziecko wstępuje na nową drogę życia, ale i smutek, dyktowany poczuciem straty i strachu o przyszłość i szczęście potomka.

Formą zaproszenia i sposobem wręczenia zaproszeń musicie ich docenić i osuszyć łzy. Dlatego w tym przypadku nie warto oszczędzać – tym bardziej, że zapraszacie rodziców jako parę, więc potrzebujecie raptem dwóch zaproszeń!

Jak podziękować rodzicom na weselu?

Do wyboru jest mnóstwo rodzajów zaproszeń. Jeśli chcecie być oryginalni, zrezygnujcie z papierowej formy, na rzecz na przykład tabliczki z grawerem. Później sprawdzi się jako piękna pamiątka na honorowym miejscu w domu!

Aby rodzice żadnej ze stron nie czuli się postawieni na drugim miejscu, warto zaaranżować wspólne spotkanie: ty, twój narzeczony oraz rodzice twoi i jego. Zaproście ich do restauracji na obiad i w takiej atmosferze przekażcie zaproszenia. Niech i ta chwila będzie wyjątkowa!

Koszt grawerowanej tablicy (na przykład w kształcie serca), to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych już z grawerem. Napiszcie kilka ciepłych słów od serca, zamiast wybierać gotowy szablon. Zazwyczaj takie zaproszenia otrzymacie w eleganckim pudełku.

Zobacz także:
Przykładowe teksty błogosławieństwa rodziców!
Jak odpowiedzieć na zaproszenie ślubne?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)