Weselne gadżety

Gadżety (lub inaczej zwane akcesoria ślubne), to niesamowita ilość produktów mających uatrakcyjnić uroczystość ślubną oraz przyjęcie weselne. Wiele z nich pełni jedynie funkcję ozdobną, dopełniającą wyglądu całości, dekoracyjną. Jednakże wśród tej mnogości artykułów dostępnych na rynku są też takie, które poza ozdobą mają zastosowanie praktyczne. Poniżej opisujemy kilka z nich.
/ 21.05.2012 06:10

Gadżety (lub inaczej zwane akcesoria ślubne), to niesamowita ilość produktów mających uatrakcyjnić uroczystość ślubną oraz przyjęcie weselne. Wiele z nich pełni jedynie funkcję ozdobną, dopełniającą wyglądu całości, dekoracyjną. Jednakże wśród tej mnogości artykułów dostępnych na rynku są też takie, które poza ozdobą mają zastosowanie praktyczne. Poniżej opisujemy kilka z nich.

 

Księga gości weselnych

 

Zastosowanie
Księga Wpisów Gości Weselnych to wspaniały sposób, aby Wasi goście mogli utrwalić swoje życzenia. Każdy będzie miał możliwość napisać coś od siebie, a Wy będziecie mieć wspaniałą pamiątkę tego najważniejszego dnia w Waszym życiu. Księga gości jest więc taką samą pamiątką jak album ze zdjęciami, a może nawet lepszą – w końcu zawiera wpisy prosto z serca.
Praktyczne wskazówki
Księga gości nie musi służyć tylko do wpisów. Możecie wykorzystać ją również do wklejenia wszystkich pamiątek ze ślubu i wesela takich jak: zaproszenie, winietka, kartki z życzeniami, naklejki na butelkę, zdjęcia, menu, scenariusz wesela ustalony z muzykami itp. Dlatego też kupując księgę warto zdecydować się na tą o większej ilości stron. Przy zakupie księgi pamiętajcie również o gustownym długopisie. Najlepiej, by miał on podstawkę lub ładne pudełko – wtedy zawsze powinien być na swoim miejscu. Aby zachęcić gości do wpisywania się do księgi można wykonać ozdobną pierwszą stronę z wierszem czy sentencją zawierającą podziękowanie za wpis oraz Wasze zdjęcie. Poproście również wodzireja, aby przypominał w trakcie wesela iż jest Księga Gości - na pewno zwiększy to ilość wpisów.
Inne zastosowanie
Ten sam wzór księgi możecie wykorzystać również na album ślubny – z pewnością na półce pięknie będzie się prezentować komplet identycznych ksiąg/albumów. Księgę można także wykorzystać jako “ślubny pamiętnik” rodem z amerykańskich filmów, gdzie panna młoda (lub obydwoje) może kolekcjonować swoje pomysły, zdjęcia, skrawki materiałów, może opisywać wszystkie swoje przeżycia i marzenia - wszystko co się wiąże z przyszłym ślubem. Może teraz przed ślubem nie myślicie o tym, ale po paru latach wspaniale będzie móc powspominać przy kubku ciepłej herbaty, jak to kiedyś było...

 

Winietki

Zastosowanie
Winietki to malutkie kartoniki z imieniem i nazwiskiem Waszych gości. Rozstawia się je wskazując gościom, gdzie mają usiąść przy stole. Winietki bardzo często kupuje się w zestawie z rozstawieniem stołów – które to umieszczę się przed wejściem na salę np. na sztaludze. Dzięki temu nie trzeba obchodzić wszystkich stołów szukając swojego miejsca – wystarczy odnaleźć je na liście.

Praktyczne zastosowanie
Winietki układamy po to, by uniknąć chaosu na sali weselnej i sprawnie zapanować nad sytuacją. Często można być świadkiem, jak po przyjeździe na salę goście bardziej są zainteresowani szukaniem dla siebie miejsca, niż tym by Młodą Parę przywitać. Jednocześnie okazać się może, że osoby które w porę nie wzięły udziału w „walce” o miejsce siedzą pomiędzy obcymi osobami lub też pary są rozdzielane, bo pozostały tylko pojedyncze miejsca. Efekt jest tak, że grupka osób stoi zniesmaczona, bo nie ma dla siebie miejsca – a wiadomo przecież, że miejsca na pewno są. Tak więc zastosowanie winietek daje poczucie ładu i gwarantuje, że rodzina czy przyjaciele będą siedzieli obok siebie

 

Kieliszki

Zastosowanie
Wspaniałe kieliszki znakomicie uświetnią każdy toast na Waszym weselu. Będą się pięknie prezentować i podkreślać wyjątkowość tej magicznej chwili, dlatego też warto mieć inny zestaw kieliszków niż wszyscy goście, aby nawet ten najdrobniejszy szczegół Was wyróżniał.
Ponadto będą wspaniałą pamiątką przypominającą o tym szczególnym dniu przez wiele długich lat po ślubie. Możecie zakupić kieliszki gotowe lub też zlecić przygotowanie kieliszków z grawerem. Tyczy się to zarówno kieliszków do szampana (które służą ozdobie), ale także kieliszków do wódki – które mają swoje praktyczne zastosowanie.
Praktyczne wskazówki
Dzięki indywidulanym, personalizowanym kieliszkom nie ma mowy o pomyłce w szukaniu ich właściciela. Przemieszczając się między gośćmi zabieracie ze stołu kieliszek i zawsze macie pewność, że toast pijecie w swoim. A odstawiając go na stół gości -  bez problemu go odnajdziecie.

 

Skarbonka

Zastosowanie
Przede wszystkim jest to skarbonka do zbierania kopert, na co pozwalają jej gabaryty. Już pod kościołem czy USC Świadkowa może stać ze skarbonką i zbierać do niej koperty, a Świadek w tym czasie będzie przyjmował od gości kwiaty i większe prezenty. Koniec więc z upychaniem kopert do kieszeni marynarki – wszystkie bezpiecznie lądują w skarbonce. Idealna do "Zbierania na wózek", czyli popularnego tańca za grosik. Przypominamy, że Pani Młoda i Pan Młody zbierają pieniążki za taniec osobno - warto się więc wyposażyć w dwie skarbonki w różnych kolorach. Pamiętajcie - kto zbierze więcej - ten rządzi w domu!
Praktyczne wskazówki
Skarbonka jest bardzo duża i dzięki temu stanowi bezpieczny “sejf” na Wasze koperty z pieniędzmi. Oznacza to, że nie trzeba będzie co chwilę biegać do pokoju Pary Młodej lub innego wyznaczonego miejsca, by ukryć cenne prezenty. Stojąca na Waszym stole jest więc nie tylko ozdobą.

Jeśli lubicie mieć wszystko idealnie dopasowane, proponujemy zakupić komplet: Skarbonka + Księga Gości Weselnych

 

Ubranka na alkohol

Zastosowanie
Spróbujcie sobie wyobrazić, jak wspaniale możecie podkreślić miejsce Pary Młodej, gdy nawet butelki z alkoholem będą przypominały Was w tym niezwykle ważnym dniu.  Na komplet składa się zawsze strój Pani Młodej i Pana Młodego

Praktyczne wskazówki
Ubrane w ubranka butelki będziecie mogli z łatwością odnaleźć w tłumie innych butelek, a wiadomym jest, że Para Młoda zazwyczaj wlewa do swoich butelek wodę - unikniemy więc niepotrzebnych pomyłek lub niezbyt eleganckiego "obwąchiwania" odkręconej butelki,
Jeżeli Para Młoda ma zamiar iść "napić się z gośćmi" (lub gdy goście podchodzą do Pary Młodej), również zabiera ze sobą "swoje" butelki - zazwyczaj butelka ubrana w strój Pani Młodej kryje w sobie wodę, a ta ubrana we frak – mocniejszy trunek.

Powyższe zestawienie nie oznacza, że na własnym weselu powinniście mieć tylko te akcesoria.  Ten Wyjątkowy Dzień cechuje się trochę irracjonalnością, przepychem, dużą ilością drobiazgów i szczególików.  Kupcie więc i poduszeczkę na obrączki i kotyliony dla gości i naklejki na alkohol – to jest Wasz Dzień i niech będzie taki, jak go sobie wymarzyliście.

Magdalena Sotomska, Iwona Łakomy, Adam Jakubiak
Studio Projektów Ślubnych

Redakcja poleca

REKLAMA