Wesele w stylu podróżniczym - jak go zrobić?

Jeśli kochacie podróże i chcielibyście zaakcentować to w stylu waszego wesela, pomyślcie o organizacji wesela z tematem przewodnim. Nasza konsultantka ślubna doradzi wam, jak zorganizować wesele dla podróżników. Pomoże wybrać właściwe zaproszenia, dekoracje, prezenty i atrakcje dla gości.
/ 27.11.2013 15:01

Zaproszenia w stylu podróżniczym

Pierwszym punktem, w którym można zaakcentować temat wesela jest zaproszenie ślubne. Dla podróżników najlepiej sprawdzi się zaproszenie stylizowane na starą mapę, składane jak atlas. Można zaznaczyć miejsca ważne dla młodej pary: miasta, kraje z których pochodzą, miejsce, w którym się zaręczyli, miasto, w którym odbędzie się ich ślub.

Innym pomysłem może być zaproszenie w formie biletu lotniczego, na którym zapisane są między innymi cel podróży, imię i nazwisko pasażera itp. Po otrzymaniu takiego zaproszenia goście mogą się spodziewać, że wesele, na które się wybierają, będzie miało swój motyw przewodni.

Dekoracje w duchu podróżowania 

Najważniejszą rolę w weselu tematycznym grają dekoracje. W przypadku wesela w stylu podróżniczym możemy zamówić kwiaty na stoły, które formą będą przypominały kształt globusa. Dla wzmocnienia efektu dodatkowo na każdym stoliku możemy poustawiać malutkie globusy wraz z nazwą: kontynentem, państwem lub miastem.

W każdym kącie sali można poukładać stosy zabytkowych walizek. A na komodach, czy parapetach umieścić mniejsze dekoracyjne walizki wraz z pasującymi kwiatami.

Table plan wraz listą gości może być również w formie mapy świata. Możemy dodatkowo przyczepić do niego różne środki transportu: od samochodu przez rower po rakietę.

Zobacz także: Wesele w stylu żeglarskim - jak to zrobić?

Podróżnicze atrakcje

Oprócz dekoracji warto pomyśleć o ciekawych atrakcjach i prezentach dla gości w duchu podróżniczym. Może to być puszczanie lampionów (tak ostatnio popularne) lub małe kuferki dla gości, w których znajdą magnesy z miasta, w którym odbyło się wesele czy ozdobne breloczki do kluczy z modelami samochodów.

Środek transportu

Na takie wesele warto wybrać ciekawy środek transportu. Można przylecieć balonem lub przyjechać na skuterze lub konno. Pamiętnym przeżyciem dla gości będzie również przeprawa łodzią. A podczas rejsu można zorganizować quiz na temat różnych zakątków świata.

Podróże to bardzo wdzięczny motyw, który można zrealizować na weselu na wiele sposobów. Warto szukać własnych inspiracji!

Polecamy: Wesele w stylu retro (foto!)