Ślub w stylu "Zmierzchu"

Jak zorganizować ślub i przyjęcie w stylu „Zmierzchu”? Jakie elementy są niezbędne, by młodej parze i gościom udzielił się klimat tej sagi? Podpowiadamy i radzimy, co wybrać: od miejsca ślubu, aż po takie detale jak zaproszenia czy wygląd tortu.
/ 18.12.2012 14:48

1. Ślub i wesele na świeżym powietrzu

Pierwszym i najważniejszym elementem tej stylizacji jest na pewno ślub plenerowy i wszystko w klimacie sielskości, naturalności. Miejsce – najlepiej ogród, sad, las – w każdym razie wykorzystujemy naturę, która sama w sobie tworzy klimat jak z filmu. Oprawa takiego ślubu powinna być bardzo naturalna. Ścieżka do ołtarza usłana kwiatami – mnóstwem kwiatów. Sam ołtarz – prosto, ale imponująco. Z kwiatów stworzona brama, pod którą młodzi będą sobie przysięgać miłość. My proponujemy gipsówkę, jako niezwykle efektowny sposób na ozdobienie ołtarza.

2. Barwy ślubne

Na pewno biel i zieleń!!! Dodatkowo można dodać jeszcze kolor liliowy, blady róż lub złoto. Na pewno pozostajemy w klimatach pasteli.

3. Zaproszenia ślubne dla narzeczonych

Prosta, klasyczna i niezwykle elegancka, ale prawie ascetyczna. My proponujemy także wykorzystać lak do zapieczętowania zaproszeń – wygląda niezwykle efektownie i nadaje staroświeckiego klimatu.

4. Kreacje dla pary młodej i orszaku ślubnego

Stylizacja młodej pary tutaj też jest ważna. Prostota, elegancja, klasyka, umiar – na to byśmy stawiali. W filmie Edward (i cała reszta rodziny) byli  ubrani w klasyczne czarne stroje. Edward miał do tego białą muchę. Bella ubrana była w jedwabną, opływającą ciało suknię z dużym dekoltem na plecach (replika sukni z filmu jest nawet dostępna na rynku). Do tego biały bukiet i baaaardzo wysokie buty. Włosy, jak i makijaż – bardzo naturalne. Fryzura bardzo lekka, a welon przypięty niezwykle efektowną spinką.

Polecamy: Biała klasyka w bukietach ślubnych gwiazd

No i druhny, które w sumie nie towarzyszą Pannie Młodej, ale można je ubrać na liliowo tak jak Alice i Rosali – długie, lekkie suknie z głębokimi dekoltami.

A bukiet – my proponujemy klasyczny biały, np. połączenie eustomy, piwonii i cantadeski, ale pasuje też idealnie bukiet z gipsówki, konwalii lub tulipanów.

5. Tort i słodkości

W filmie ich nie ma, ale … pokusiliśmy się na wyobrażenie sobie, jakie powinny być. Aby wszystko było ze sobą spójne – proponujemy bardzo prosty tort, elegancki, w bieli. Może być w wersji z kwiatami żywymi jako jedyną ozdobą.

6. Przyjęcie weselne

Stawiamy na światło, jako główną dekoracje – świece, latarenki, lampiony!!! A do tego małe bukieciki polnych kwiatów (lub stylizowanych na kwiaty polne) w szklanych niskich wazonach. Ideał – długie drewniane stoły postawione na wolnym powietrzu, a nad nimi zawieszone światła… Pamiętajmy jednak o planie B na wypadek niepogody :)

Zobacz także: Jak zorganizować ślub i wesele w plenerze

7. Fotografia ślubna – pamiątka na długie lata

Stawiamy na naturalność i …naturę, jako tło romantycznych zdjęć. Wybierzmy las, jezioro, łąkę…najlepiej o wschodzie słońca z lekkimi mgłami…Albo o zmroku w cieple zachodzącego słońca…

I jak się Wam podoba taka stylizacja?

Zobacz także: Jakie są największe błędy fotografa ślubnego?

Źródło: Perfect Moments