Ślub latem

Intensywne, gorące słońce, wakacje, plaża, dzikie maki, żółte słoneczniki czy pola dojrzałych zbóż, te wszystkie elementy kojarzą nam się z latem. Czy te uroki są piękniejsze niż majowa, wiosenna aura lub październikowe kolory jesieni?
/ 31.07.2012 06:05

Intensywne, gorące słońce, wakacje, plaża, dzikie maki, żółte słoneczniki czy pola dojrzałych zbóż, te wszystkie elementy kojarzą nam się z latem. Czy te uroki są piękniejsze niż majowa, wiosenna aura lub październikowe kolory jesieni?

Ślub latem

Fot. Depositphotos

Każda pora roku ma swój urok. Zbliża się jednak lato, więc czas obronić jego atuty i przekonać niezdecydowanych, dlaczego warto wziąć ślub właśnie wtedy. Ta część roku to nie tylko wysokie temperatury, dojrzewające owoce i urlopowa aura. Okres ten ma inne pozytywne strony, które zachęcają niejedną parę do zorganizowania w tym czasie ślubu.

Lato kojarzy nam się z energią, intensywnością, ciepłymi, krótkimi nocami. Terminy w miesiącach takich jak czerwiec czy sierpień są rezerwowane na długo przed datą wesela. Uroczystość może się odbyć zarówno w upale jak również w intensywnej letniej ulewie. Jednak wszystkie aspekty lata, nawet te mniej pozytywne można wykorzystać na korzyść Państwa Młodych.

Jeśli chodzi o menu weselne to cukiernicy w tym okresie polecają lekkie, owocowe torty, desery z musem truskawkowym, lody, które o żadnej innej porze nie smakują tak dobrze. W okresie letnim większym zainteresowaniem cieszą się orzeźwiające sałatki, chłodniki i owocowe przekąski. Miłym urozmaiceniem weselnych przysmaków, szczególnie dla dzieci, będzie czekoladowa fontanna. Z ułożonymi obok sezonowymi owocami, jak czereśnie czy truskawki, stanowić będzie nie tylko oryginalny smakołyk, ale również atrakcyjną ozdobę weselnego stołu.

Letnia pogoda, szczególnie w lipcu czy sierpniu potrafi zaskoczyć nas wysoką temperaturą. Styliści polecają wtedy parasole przeciwsłoneczne dla Państwa Młodych. Duży, biały parasol lub pojedynczy haftowany tylko dla Panny Młodej będzie oryginalną ozdobą i ciekawym rekwizytem do sesji ślubnej. W lecie szczególnie piękne są zachody słońce, które znakomicie będą wyglądały na fotograficznych pamiątkach. W tym okresie inspiracją do ciekawej, szalonej sesji mogą być plaże, ciepłe morze czy jeziora. W pozostałych porach roku jest już na takie atrakcje zdecydowanie za chłodno.

Ślub latem

Lato to przede wszystkim kolory i światło. Soczysta zieleń traw i liści jest doskonałym tłem dla zdjęć plenerowych. Nasycone barwy błękitu nieba czy zachodzącego słońca tworzą na zdjęciach niezwykle romantyczny akcent. Niesprzyjającą pogodę można też wziąć za dobrą monetę, wykorzystując letnią burzę jako temat do naturalnych ujęć dziecięcej radości skakania w kałużach i tańca między kroplami. Pary szczególnie odważne mogą wykąpać się w jeziorze lub wykorzystać motorówkę, łódkę czy deskę surfingową dla dynamicznych ujęć.– tłumaczy fotograf ślubny Rafał Sagan, ekspert Abcslubu.pl.

Duże pole do popisu mają również floryści. Dużo kwiatów, w tym piękne czerwone maki, przypominające kolor słońca słoneczniki posłużyć mogą do skomponowania wiązanki ślubnej. Różowe piwonie, piękna dzika róża czy polne niebieskie chabry idealnie pasują do przystrojenia lokalu oraz stołów. Bardzo oryginalne i stosowne tylko do tej pory roku będą świetnie się prezentujące bukiety-wachlarze. Znakomitym dodatkiem będą bordowe czy różowe dodatki jak organza do ozdobienia stołu, filarów czy krzeseł.

Jeśli chodzi o propozycje lokalowe na lipiec czy sierpień to przyszła Para Młoda zwraca uwagę na lokale z dala od miejskiego zgiełku, przy lesie, a często młodzi decydują się na przyjęcie w ogrodzie. Ciepła pora sprzyja również zwiewnym, lekkim materiałom, z których uszyte są suknie ślubne, kreacjom z muślinu, szlachetnego jedwabiu, bardziej odkrywającymi ciało oraz jasnym garniturom. Salony ślubne chętniej polecają biały kolor sukni, który daje poczucie chłodu i świeżości. Odpowiednie będą sandały, które są wygodne, a do tego bardzo stylowe. Lato jest tak różnorodną, kolorową i ozdobną porą roku, że możemy niemal całkowicie zrezygnować z dodatków. Wystarczy delikatna biżuteria.

Warto zastanowić się również nad podróżą poślubną. Wycieczki last minute są najkorzystniejsze cenowo właśnie w środku sezonu. Jest też największy wybór różnych ofert, a prawdopodobieństwo, że pogoda spłata nam figla jest naprawdę niewielkie.

Fot. Depositphotos

Redakcja poleca

REKLAMA