Sala weselna fot. Adobe Stock

Samodzielny wystrój sali weselnej – to całkiem proste!

Wynajmując salę weselną, zwykle w pakiecie otrzymuje się jej dekorację. Nie każdy lokal jednak zapewnia taką usługę. Nie chcecie korzystać z firmy zewnętrznej? Udekorujcie salę samodzielnie! To o wiele łatwiejsze, niż myślicie!
Wioletta Górecka / 04.07.2019 14:39
Sala weselna fot. Adobe Stock

Wystrój sali weselnej to bardzo ważny element przygotowania lokalu do zabawy. Jeżeli właściciele oferują jego przygotowanie, zasadniczo nie ma żadnego problemu. Wystarczy przekazać swoje preferencje dotyczące dekoracji i na spokojnie możecie zająć się pozostałymi przygotowaniami.

Z różnych względów dekoracja sali weselnej pozostaje w rękach pary młodej. Na szczęście nie ma powodu do paniki – to proste zadanie!

Samodzielny wystrój sali weselnej – zrób to sam!

Podstawą dekoracji lokalu, w którym odbędzie się wesele, jest nakrycie stołów, pokrowce na krzesła, dekoracje kwiatowe oraz balony.

Równie ważne jest dobranie wszystkich elementów dekoracji w taki sposób, by ze sobą harmonijnie współgrały – kolorystycznie i motywem.

Coraz większą popularnością cieszą się także różnego rodzaju ozdoby wykonane z tkanin. Zazwyczaj są to tkaniny lekkie i zwiewne, takie jak tiul czy satyna. Nie tylko pięknie wyglądają, ale także „załatwiają” ogromną część wystroju – są eleganckie i rzucają się w oczy.

Kolejnym ważnym elementem są dekoracje kwiatowe – choć coraz częściej spotyka się pary, które decydują się na dekorację sali weselnej bez kwiatów. To nowy trend, pozwalający nie tylko na poszanowanie natury, ale także ogromną oszczędność – w końcu kwiaty cięte są drogie, a po uroczystości szybko więdną i nadają się właściwie tylko do wyrzucenia.

Kwiaty często zastępowane są materiałowymi dekoracjami lub figurkami, bądź sztucznymi kwiatami.

Umowa z domem weselnym - o czym koniecznie trzeba pamiętać?

Wystrój sali weselnej – kolory przewodnie

Planując samodzielny wystrój lokalu weselnego, musisz pamiętać także o tym, by wszystkie elementy pasowały do siebie kolorystycznie.

Trzeba wybrać kolorystyczny motyw przewodni – tej barwy powinny być dodatki: wstążki, kwiaty, balony… Motyw przewodni powinien nawiązywać do elementu sukni panny młodej, a pan młody powinien mieć krawat lub muszkę tego samego koloru!

Zobacz także:
Umowa na salę weselną - o tym nie możesz zapomnieć!
O co trzeba zapytać przed wynajęciem sali weselnej?