Przykładowe teksty błogosławieństwa rodziców

Dzień ślubu jest równie stresujący dla rodziców, co dla samych młodych. Ważnym elementem tego dnia, jest błogosławieństwo udzielane narzeczonym przez rodziców. To wcale nie takie łatwe zadanie!
/ 24.01.2019 15:32

 

Dobrym wyjściem jest przygotowanie sobie wcześniej kilku słów przemowy i nauczenie się ich na pamięć!

Propozycje tradycyjnych błogosławieństw ślubnych

 

 • Ojcze Nasz pobłogosław Nasze dzieci, które złączyłeś w miłości. Niech ich miłość każdego dnia będzie świadectwem miłości Chrystusa i Kościoła. Pozwól im przejść wspólnie całe życie aż do sędziwej starości. Niech cieszą się zdrowym potomstwem i życiowym optymizmem. W Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego.
    
 • Moja droga córko dziś opuszczasz swój rodzinny dom, niech ognisko domowe, które od dziś sama będziesz tworzyć było dla Ciebie źródłem szczęścia i realizacji. Bądź dla swego męża i dla swoich dzieci ostoją spokoju oraz wsparciem w codziennych troskach. Z serca Ci błogosławię w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
    
 • Kochane dzieci pamiętajcie, że każdego dnia musicie starać się o podtrzymywanie płomienia Waszej miłości. Starajcie się żyć wiernie według przykazań bożych i wobec własnego sumienia. Z serca wam błogosławię na Waszą nową drogę życia. W Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego.
   
 • Drogi synu, bądź wzorem cnót, strażnikiem nauki Chrystusa, wzorem męża i ojca. Nie pozwól, aby cokolwiek zniszczyło Waszą miłość, która dziś przywiodła Was pod ołtarz. Z serca Wam kochane dzieci błogosławię i polecam opiece Matki Boskiej. W Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego.

 • Drogie dzieci polecam Was i Waszą miłość pod opiekę Matki Boskiej i z serca Wam błogosławię. W Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego.
 • Zobacz także:  Jak wygląda powitanie młodej pary?

  Najlepiej, jeśli słowa są krótkie i na temat. Zbyt rozwinięte poetyckie frazy, raz - że trudno zapamiętać, dwa - mogą powodować zbyt wielkie wzruszenie.

  Można też zacytować złote myśli znanych osób na temat małżeństwa, miłości czy roli żony i męża. Najważniejsze, by były to słowa prosto z serca, a ważniejsza od formy, jest ich treść!

  Zobacz także:
  Ślub po kilku miesiącach znajomości - szaleństwo, czy normalna kolej rzeczy?Spontaniczny ślub, niczym w Las Vegas - czy w Polsce to w ogóle możliwe?Najzabawniejsze wpadki na królewskich ślubach! [VIDEO]