POLECAMY

Pomysł na oryginalne zaręczyny

Planujesz oświadczyć się swojej dziewczynie i szukasz oryginalnego pomysłu na zaręczyny? Zobacz nasze propozycje.

Planujesz oświadczyć się swojej dziewczynie i szukasz oryginalnego pomysłu na zaręczyny? Zobacz nasze propozycje.

Pomysł na oryginalne zaręczyny

Fot. Depositphotos

Pomysłów na oświadczyny jest tyle, ile par. Zanim zabierzesz się za planowanie zaręczyn, najpierw dobrze poznaj charakter, upodobania i marzenia partnerki. Ma to być przecież wyjątkowe wydarzenie, które wspominać będziecie do końca życia! Niektóre kobiety preferują huczne, szalone oświadczyny, inne wolą, by odbyły się w domowym zaciszu, w romantycznej atmosferze, a część z nich wcale nie chce zaręczyn! Drogi mężczyzno, prosimy, wybadaj grunt, zanim na serio się na coś zdecydujesz!

 

Planowanie

Kobiety często wyczuwają zamiary partnera. Postaraj się więc mile zaskoczyć swoją partnerkę. Nie chodź z nią wcześniej po sklepach jubilerskich, by pokazała ci, jakie pierścionki jej się podobają, nie każ sobie podawać rozmiaru palca! Wystarczy zorientować się po tym, co obecnie nosi, czy woli skromniejszą, czy bardziej efektowną biżuterię i zdać się na profesjonalnego sprzedawcę z cieszącego się dobrą renomą sklepu. Rozmiar palca poznasz, mierząc suwmiarką jej stare pierścionki (leżą najczęściej obok umywalki lub w szkatułce). Nawet jeśli coś nie pójdzie zgodnie z planem, to widząc twoje zaangażowanie, kobieta doceni wysiłek aniżeli ostateczny efekt. Przygotuj sobie wcześniej krótką przemowę, byś klęcząc „nie zapomniał z nerwów języka w gardle”, kup bukiet ulubionych kwiatów dziewczyny i naszykuj pierścionek. Nie wręczaj go w pudełku! Wyciągnij go i nałóż samodzielnie na palec.

 

Pomysł na oryginalne zaręczyny

Wyznacz czas

Dobrze, kiedy data budzi miłe skojarzenia (np. rocznica poznania, pierwszego pocałunku, Walentynki – kobiety mają pamięć do dat!). Możesz także wybrać dowolny dzień roku, który potem będzie tylko waszym świętem i waszą pamiątką.

 

Wyznacz miejsce

Jeśli chcesz oświadczyć się w innym mieście lub za granicą, zarezerwuj pokój w hotelu, bilety (zrób to z odpowiednim wyprzedzeniem). Jeśli ma to się odbyć na świeżym powietrzu – sprawdź najpierw długoterminową prognozę pogody, tak abyś nie klękał w strugach deszczu lub przy trzaskającym mrozie.

Fot. Depositphotos

 

Pomyśl o partnerce

Szalona ryzykantka, przebojowa, wybuchowa, a może skromna, cicha, romantyczna? Nie zrób niczego, co postawi ją w kłopotliwej sytuacji. Kobiety pod wpływem stresu różnie reagują. Nie chcesz chyba awantury lub - co gorsze – usłyszeć odmowy przyjęcia oświadczyn.

 

Zaplanuj budżet

Podlicz ile wyniesie zakup pierścionka, bukietu kwiatów, ewentualny koszt wynajęcia pokoju hotelowego, itp.

 

Jeśli chcesz oświadczyć się w oryginalny sposób i szukasz dla siebie najlepszego sposobu, czytaj dalej!

 

Oświadczyny romantyczne

Nie wszystkie dziewczyny marzą o nietypowych zaręczynach, niektóre chcą by wszystko odbyło się wedle tradycji. Może niekoniecznie przy rodzicach – zaprosicie ich dopiero po fakcie – ale w intymnej, romantycznej atmosferze.

Pomysł na oryginalne zaręczyny

Fot. Depositphotos

 • Kolacja

Oświadczyny w restauracji odchodzą do lamusa! Lepszym pomysłem jest samodzielne przygotowanie kolacji lub zamówienie jej w firmie cateringowej (z odpowiednim wyprzedzeniem, przed przybyciem dziewczyny!), wystarczy, że ją podgrzejesz i pięknie podasz. Kup róże, które położysz w kilku miejscach pokoju, włącz nastrojową muzykę, zapal świece (dużo świec), połóż biały obrus, wyciągnij zastawę stołową i nakryj stół jak w najlepszej restauracji. Niech będzie odświętnie. Wbrew pozorom, wcale nie jest to sposób pospolity.

 

 • Metoda na śpiocha

Jeśli mieszkacie razem i trudno zaplanować coś z wyprzedzeniem i zaskoczyć partnerkę, delikatnie nałóż jej pierścionek, kiedy będzie spała. Wyobrażasz sobie jej zdziwienie, kiedy się obudzi i go zauważy? Wtedy szybko wyciągnij kwiaty z szafki (wybierz takie, które nie zwiędną przez noc, poradź się florysty) i padnij na kolana. Wrażenia murowane!

 

Pomysł na oryginalne zaręczyny

 • Na wieży

W każdej miejscowości jest jakiś kościół. Poproś proboszcza, by umożliwił ci wejście na wieżę i pożyczył klucze. Zgodzi się, jeśli powiesz, że wkrótce chcesz się ożenić w tym kościele. Zaproś dziewczynę na spacer i zaproponuj obejrzenie panoramy miasta. Najlepiej wybierz gwieździstą noc!

Fot. Depositphotos

 

Pomysł na oryginalne zaręczyny

 • Na łódce

Jeśli chcesz oświadczyć się latem, możesz wynająć łódkę. Najlepiej jest to zrobić wieczorem, żeby zdążyć na zachód słońca. Koniecznie znajdź wcześniej firmę, która pracuje do późna i wybierz czas, kiedy nie ma komarów! Oprócz pierścionka do plecaka włóż małego szampana, kieliszki i truskawki. To spotęguje romantyzm.

 

Fot. Depositphotos

 • Wyjazd do romantycznego miasta

Najpopularniejszymi są: Paryż, Wiedeń, Rzym i Wenecja. Najważniejsze jest, by zarezerwować nocleg w dogodnym hotelu i wcześniej zapoznać się z geografią miasta. Zdecydowanie lepiej oświadczyć się w jakiejś cichej uliczce urokliwego miasta, niż na zatłoczonym placu.

 

Oświadczyny szalone

Propozycje dla osób, których ucieszy dreszczyk emocji i zaskoczenia!

Pomysł na oryginalne zaręczyny

Fot. Depositphotos

 

 • Lot balonem

Oświadczyny w kołyszącym się na wietrze balonie to niezwykłe przeżycie. Musisz się jednak upewnić, czy twoja ukochana nie ma lęku wysokości! Postaraj się zaplanować lot w ładną, bezchmurną pogodę i poproś operatora balonu o dyskrecję (być może twoja narzeczona nie będzie chciała, by obcy facet śpiewał jej „Sto lat” i stukał kieliszkami szampana)!

 

 • Pomysł na oryginalne zaręczyny

  Kulig z pochodniami

Dobry pomysł dla osób wyjeżdżających zimą w góry. Wynajmij z wyprzedzeniem sanie tylko dla was. Konie, śnieg, gwieździste niebo, palące się pochodnie i wy! Zadbaj o to, by w saniach znalazł się ciepły koc, szampan, kieliszki i ciepła herbata w termosie. Poproś górala powożącego końmi o dyskrecję.

Fot. Depositphotos

 

 • W kinie

Pomysł na oryginalne zaręczyny

Wybierz film, na który chcesz zabrać ukochaną i udaj do kierownika kina z prośbą o zgodę na przerwanie seansu. Poleci ci godzinę filmu, na którą spodziewana jest mniejsza liczba widzów. Nagraj max. 1 – minutowy filmik i dostarcz go do kina z kilkudniowym wyprzedzeniem. W pewnym momencie film zostanie przerwany i ukaże się twoja postać. Zaraz potem, kiedy światła lekko się rozjaśnią, uklęknij i wręcz jej pierścionek. Jeśli ludzie zaczną bić brawo, podziękuj im za miłą reakcję.

Fot. Depositphotos

Pomysł na oryginalne zaręczyny

Na billboardzie

Zadzwoń do agencji wynajmującej billboardy i zamów plakat oświadczynowy. To co się na nim znajdzie, zależy tylko od twojej inwencji i wyobraźni. Postaraj się, by miejsce, gdzie ma się znaleźć, nie sąsiadowało z nieprzyzwoitymi reklamami!

 

Fot. Depositphotos

 • W radiu

Wyznanie miłości w radiu ma sens tylko wtedy, gdy twoja dziewczyna słucha regularnie którejś z lokalnych, niszowych stacji. Duże i znane stacje radiowe nie zgodzą się na przerwanie czasu antenowego, a jeśli nawet, to będzie cię to bardzo drogo kosztować.

 

 • Skok na bungee

Jeśli twoja dziewczyna jest odważna, skoczcie razem na bungee. Kiedy będziecie spadać w dół, wykrzycz, czy za ciebie wyjdzie! Pierścionek wręcz już jak będziecie odpięci od liny.


A jakie są wasze pomysły na zaręczyny? Piszcie na forum.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (14)
/miesiąc temu
Zabrać ukochaną na romantyczną kolację do najlepszej restauracji w stolicy - Akademii na Różanej. To zrobi na niej wrażenie i na pewno nie odmówi:)
/rok temu
Ja całkowicie nie spodziewałam się zaręczyn, to była zwykła sobota, pojechaliśmy z Jackiem do leszczyńskiego tunelu aerodynamicznego, bo uznaliśmy, że w ramach relaksu nam się przyda taka rozrywka z adrenaliną. A on po tym jak skończyłam latać wyskakuje z pierścionkiem i kwiatami. Byłam zaskoczona powiedziałam tak. W sumie gdziekolwiek, by mnie nie poprosił o rękę to i tak bym się zgodziła.
/rok temu
dla mnie tradycyjne zaręczyny są najpiękniejsze i klasyczna romantyczna kolacja sprawdzi się myślę w przypadku każdej kobiety, ma zaręczyliśmy się podczas wspólnego weekendowego wyjazdu do spa unitral w Mielnie który zorganizował mój narzeczony, więc relaks w spa i piękne otoczenie jak najbardziej sprzyjały romantycznym chwilom
POKAŻ KOMENTARZE (11)