Nietypowe oświadczyny

Nietypowe oświadczyny

Większość kobiet odkąd były małymi dziewczynkami marzy o tym, by ukochany mężczyzna uklęknął, wręczył pierścionek zaręczynowy i zadał to najważniejsze pytanie: czy zostaniesz moją żoną?
/ 30.09.2016 17:20
Nietypowe oświadczyny

Aby wieczór zaręczynowy był niezapomniany w marzeniach pojawia się też cała dodatkowa otoczka. Bukiet kwiatów, świece, skrzypce itd. Wielu panów potrafi zaskoczyć swoją wybrankę i zorganizować oświadczyny, o jakich nikt wcześniej nie słyszał. Wielu powiela te same wzory lub potrzebuje pomocy, aby wykreować coś oryginalnego.

Jeśli nie wiemy, jak podejść do tematu oświadczyn, warto poprosić o pomoc przyjaciółkę wybranki czy zwrócić się o konsultację do wedding plannera. Konsultanci ślubni mają wiele gotowych scenariuszy i nietypowych rozwiązań. Najważniejsze, aby charakter oświadczyn został dopasowany do charakteru przyszłej panny młodej.

Jeśli jesteście fanami narciarstwa, oświadczyny mogą odbyć się na stoku. Wiele stacji narciarskich wyposażonych jest w system głośników. Przyszła panna młoda szusuje na dół, aż tu z megafonu rozlega się głos narzeczonego – czy zostaniesz moją żoną? Przy wyciągu czeka już szampan, bukiet kwiatów i uśmiechnięty narzeczony. Z pewnością każdy z narciarzy zwróci uwagę na tę wyjątkową chwilę i będzie cieszył się szczęściem zaręczonych.

Oświadczyny mogą się też odbyć na sali kinowej. Przed projekcją filmu przyszły pan młody umawia się z ekipą wideofilmowców i wspólnie przygotowują wzruszający film, na którym pada najważniejsze pytanie. Następnie trzeba tylko zaprosić narzeczoną do kina i w spokoju doczekać się momentu projekcji. Aby uwiecznić ten wyjątkowy moment, kamerzysta może również z ukrycia filmować reakcję narzeczonej. A że emocje z pewnością będą ogromne pewnie lepiej nie zostawać na filmie, tylko wybrać się na przygotowaną wcześniej imprezę ze znajomymi lub na romantyczną kolację.

Jeśli pan młody świetnie dogaduje się z przyszłymi teściami, wspólnie mogą zaplanować wyjazd – niespodziankę. Rodzice panny młodej pomogą spakować walizkę i przygotują paszport. Następnie wszystko może potoczyć się już bardzo szybko. Przyjazd po narzeczoną do pracy, zawiązanie jej oczu i zawiezienie na lotnisko. Niestety już przed odprawą trzeba będzie rozwiązać opaskę, ale wrażenie zaskoczenia na pewno pozostanie. Później tylko podróż w wyjątkowo romantyczne miejsce i niezapomniana kolacja na plaży.

Pomysłów, jak się oświadczyć na pewno nie zabraknie. Wystarczy puścić wodze fantazji i dobrze znać swoją przyszłą żonę. Dla niektórych pań oświadczyny w miejscu publicznym mogą być krępujące, choćby nie wiem, jak wiele starań było poczynionych. Inne kobiety będą się świetnie czuły w takiej sytuacji.

Niektóre panie nie lubią typowych gadżetów, które pojawiają się w związku z okazją oświadczyn – szampana, róż, blasku świec, inne natomiast marzą o takiej oprawie.
Również wielu panów jest nieśmiałych i nie odważy się zadać pytania publicznie. Warto pamiętać, aby niczego nie robić na siłę. To ma być wyjątkowy dzień, podczas którego zarówno kobieta i mężczyzna mają się czuć swobodnie. Trzeba więc trochę czasu, aby pomysł był na pewno strzałem w dziesiątkę i pasował do Was.

A kiedy już oświadczyny zakończą się sukcesem, można pomyśleć o przygotowaniu się do zaręczyn – już tych tradycyjnych z rodzicami.

Kinga Nowakowska
Raz w życiu – Konsultanci ślubni