Nietypowe oświadczyny

Nietypowe oświadczyny

Większość kobiet odkąd były małymi dziewczynkami marzy o tym, by ukochany mężczyzna uklęknął, wręczył pierścionek zaręczynowy i zadał to najważniejsze pytanie: czy zostaniesz moją żoną?
/ 30.09.2016 17:20
Nietypowe oświadczyny

Aby wieczór zaręczynowy był niezapomniany w marzeniach pojawia się też cała dodatkowa otoczka. Bukiet kwiatów, świece, skrzypce itd. Wielu panów potrafi zaskoczyć swoją wybrankę i zorganizować oświadczyny, o jakich nikt wcześniej nie słyszał. Wielu powiela te same wzory lub potrzebuje pomocy, aby wykreować coś oryginalnego.

Jeśli nie wiemy, jak podejść do tematu oświadczyn, warto poprosić o pomoc przyjaciółkę wybranki czy zwrócić się o konsultację do wedding plannera. Konsultanci ślubni mają wiele gotowych scenariuszy i nietypowych rozwiązań. Najważniejsze, aby charakter oświadczyn został dopasowany do charakteru przyszłej panny młodej.

Jeśli jesteście fanami narciarstwa, oświadczyny mogą odbyć się na stoku. Wiele stacji narciarskich wyposażonych jest w system głośników. Przyszła panna młoda szusuje na dół, aż tu z megafonu rozlega się głos narzeczonego – czy zostaniesz moją żoną? Przy wyciągu czeka już szampan, bukiet kwiatów i uśmiechnięty narzeczony. Z pewnością każdy z narciarzy zwróci uwagę na tę wyjątkową chwilę i będzie cieszył się szczęściem zaręczonych.

Oświadczyny mogą się też odbyć na sali kinowej. Przed projekcją filmu przyszły pan młody umawia się z ekipą wideofilmowców i wspólnie przygotowują wzruszający film, na którym pada najważniejsze pytanie. Następnie trzeba tylko zaprosić narzeczoną do kina i w spokoju doczekać się momentu projekcji. Aby uwiecznić ten wyjątkowy moment, kamerzysta może również z ukrycia filmować reakcję narzeczonej. A że emocje z pewnością będą ogromne pewnie lepiej nie zostawać na filmie, tylko wybrać się na przygotowaną wcześniej imprezę ze znajomymi lub na romantyczną kolację.

Jeśli pan młody świetnie dogaduje się z przyszłymi teściami, wspólnie mogą zaplanować wyjazd – niespodziankę. Rodzice panny młodej pomogą spakować walizkę i przygotują paszport. Następnie wszystko może potoczyć się już bardzo szybko. Przyjazd po narzeczoną do pracy, zawiązanie jej oczu i zawiezienie na lotnisko. Niestety już przed odprawą trzeba będzie rozwiązać opaskę, ale wrażenie zaskoczenia na pewno pozostanie. Później tylko podróż w wyjątkowo romantyczne miejsce i niezapomniana kolacja na plaży.

Pomysłów, jak się oświadczyć na pewno nie zabraknie. Wystarczy puścić wodze fantazji i dobrze znać swoją przyszłą żonę. Dla niektórych pań oświadczyny w miejscu publicznym mogą być krępujące, choćby nie wiem, jak wiele starań było poczynionych. Inne kobiety będą się świetnie czuły w takiej sytuacji.

Niektóre panie nie lubią typowych gadżetów, które pojawiają się w związku z okazją oświadczyn – szampana, róż, blasku świec, inne natomiast marzą o takiej oprawie.
Również wielu panów jest nieśmiałych i nie odważy się zadać pytania publicznie. Warto pamiętać, aby niczego nie robić na siłę. To ma być wyjątkowy dzień, podczas którego zarówno kobieta i mężczyzna mają się czuć swobodnie. Trzeba więc trochę czasu, aby pomysł był na pewno strzałem w dziesiątkę i pasował do Was.

A kiedy już oświadczyny zakończą się sukcesem, można pomyśleć o przygotowaniu się do zaręczyn – już tych tradycyjnych z rodzicami.

Kinga Nowakowska
Raz w życiu – Konsultanci ślubni

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/05.06.2013 01:37
Ja zaręczyłam się w romantycznym lokalu na Wilanowie. Dla mnie Villa Nuova zawsze będzie tym jedynym miejscem. Wiem, że celebryci wyjeżdżają na przykład do Paryża albo Wenecji. Generalnie wybierają dość tradycyjne albo zupełnie odjechanie miejsca.
/26.09.2010 15:02
Chyba najbardziej nietypowe oświadczyny widziałam podczas swojego mieszkania w akademiku. Koleżanka poszła do łazienki, a w tym czasie jej chłopak w papierze toaletowym pod spodem wsunął jej pierścionek i zapytał się czy zna niego wyjdzie. Nie wiem czy to dość romantyczne czy estetyczne, ale śmiechu było co niemiara :D