Modne bukiety

Modne bukiety
Moda ślubna to nie tylko fason sukni, fryzura czy stylistyka dodatków. Zmieniają się też bukiety. W każdym sezonie floryści proponują coś nowego, lansują inny kształt lub nowy gatunek kwiatów. A z czym w tym roku pójdzie do ołtarza modna Panna Młoda?
/ 26.09.2016 15:23
Modne bukiety

Chaos kontrolowany

W 2010 roku floryści proponują kompozycje swobodne, o nieuporządkowanej strukturze. Najmodniejsze bukiety wyglądają tak, jakby kwiaty zostały przypadkowo zebrane w bujną aranżację. Ma być swobodnie, kolorowo i niezobowiązująco. To echo modnego w wielu dziedzinach życia stylu ekologicznego; im bardziej niewymuszenie i bliżej natury, tym bardziej na czasie. Jednak ten pozorny chaos wymaga sporo pracy, talentu i dobrego gustu – o elegancji bukietu świadczą wysmakowane detale.

Modne staje się łączenie kilku gatunków kwiatów. W bukietach pojawiają się do niedawna zakazane w wiązankach ślubnych kalie, w towarzystwie róż i margerytek.

Trend ten występuje w dwóch wariantach: awangardowym i romantycznym. Propozycja pierwsza to odważne kompozycje, często w wyrazistych kolorach, cechujące się zaskakującymi połączeniami kwiatów i niebanalnymi dodatkami. Drugi wariant to aranżacje romantyczne, delikatne i nieco rustykalne. Inspiracją są kwiaty świeżo zerwane na polu lub łące.

Retro

Coraz częściej modne Panny Młode szukają inspiracji na zdjęciach ślubnych swoich... babć i prababek. Szalenie popularny stał się styl retro. Floryści nie mogą pozostać w tyle; w cenie są bukiety inspirowane latami dwudziestymi i trzydziestymi lub słodką erą rock’n’rolla. Niezwykle kobiece i eleganckie, pasują do kreacji utrzymanych w podobnej stylistyce.

Zobacz też : Kwiatowa biżuteria ślubna

Co się nie zmienia?

  • Zawsze na czasie są wiązanki dopasowane do stylu kreacji i typu urody Panny Młodej. Nawet wyjątkowo piękna i modna wiązanka może stanowić dysonans, jeśli nie zostanie w przemyślany sposób wkomponowana w całość. Jakimi zasadami kierować się przy wyborze bukietu?
         
  • Uzupełnienie dla sukni. Bukiet musi współgrać z suknią, bo na jej tle występuje. Do bogato zdobionego stroju dobieramy skromniejszą wiązankę, by uniknąć efektu nadmiaru. Jeśli suknia jest prosta i ascetyczna, kwiaty mogą zagrać pierwsze skrzypce. Powinny być natomiast utrzymane w stylu kreacji – klasyka niech wystąpi w duecie z klasyką, w awangardzie bądźmy konsekwentne.
       
  • Harmonia. Wysokie i postawne kobiety potrzebują dużej wiązanki, natomiast filigranowe panie – mniejszej i skromniejszej; kwiaty nie mogą przytłaczać Panny Młodej, są tylko dodatkiem. Kształt bukietu powinien harmonizować z typem sylwetki; umiejętnie ułożona kompozycja pomoże nam zatuszować pewne niedoskonałości i wyrównać proporcje.
          
  • Kolorystyka. Barwa bukietu powinna współgrać z kolorami pozostałych dodatków, a także z elementami stroju Pana Młodego.

Zobacz też : Galeria wiązanek ślubnych

Anna Błaszczyńska
www.PocztaKwiatowa.pl

Redakcja poleca

REKLAMA