Jak zorganizować wesele pod namiotem?

Jak zorganizować wesele pod namiotem?

Oczywiście mowa tutaj o ogromnym namiocie i weselu w plenerze. Coraz więcej par młodych marzy o tym, by ich wesele odbyło się na łonie przyrody, pod gołym niebem. I o ile warunek pierwszy jest jak najbardziej do spełnienia, to z drugim może być już trudniej. Pogoda w Polsce jest na tyle nieprzewidywalna. Przyda więc się namiot. Co musicie wiedzieć?
/ 12.11.2010 13:25
Jak zorganizować wesele pod namiotem?

Od czego rozpocząć, przygotowując wesele pod namiotem?

Po pierwsze – teren. Jeśli para młoda ma duży dom z ogrodem, a teren jest na tyle spory, aby pomieścić namiot, to ta opcja będzie na pewno najbardziej oszczędna.
Jeśli nie, trzeba rozpocząć poszukiwania odpowiedniego miejsca. Może to być zielony teren oddalony od zabudowań, polana w lesie czy łąka. Można również wybrać ogród czy park przynależny do zabytkowego dworku czy pałacu. Jeśli para młoda decyduje się na to ostatnie rozwiązanie, to powinna liczyć się z tym, że goście mogą poczuć się rozczarowani, że wesele odbędzie się pod namiotem, skoro obok do dyspozycji jest piękne, zabytkowe miejsce.

Przeczytaj: Jak uchronić się przed gafą na ślubie i weselu?

Po drugie – namiot. Jest wiele firm zajmujących się organizacją wesela w plenerze. Warto bardzo uważanie prześledzić ich oferty. Cena powinna zawierać namiot, podłogę, ozdobne elementy np. wykładzinę, parkiet czy lampy. W cenie oczywiście powinien zawarty być montaż/demontaż i transport. Para młoda powinna również upewnić się, czy na miejscu jest przyłącze prądu lub zadbać o agregat prądotwórczy.

Po trzecie – firma cateringowa. Wiele restauracji ogłasza się również jako firmy cateringowe. Ale organizacja wesela pod namiotem to nie lada wyzwanie. Warto sprawdzić czy wybrana firma cateringowa ma doświadczenie w tym temacie. Czy posiada odpowiednią ilość stołów, krzeseł, obrusów z jednej strony a zastawy, sztućców i kieliszków z drugiej. Czy potrafi wyserwować danie o takiej jakości, jak w restauracji w warunkach polowych? Czy ma odpowiednią ilość personelu?
Na pewno wcześniejsza degustacja będzie dobrym rozwiązaniem.

Zobacz też: Najmodniejsze torty na ślub i wesele - galeria

Wesela plenerowe cieszą się coraz większą popularnością. Decydując się na organizację takiego wesela na pewno trzeba liczyć się z większymi kosztami niż przy tradycyjnym weselu w restauracji. Aby być pewnym, że wszystko pójdzie sprawnie i bez żadnych komplikacji najlepiej jest wynająć konsultanta ślubnego, który ma już na swoim koncie organizację takich imprez. Jego doświadczenie i wiedza na pewno zaprocentują.