POLECAMY

Jak wybrać idealny bukiet ślubny

Nie ma co się oszukiwać - podczas ceremonii ślubnej przede wszystkim Panna Młoda skupia na sobie wzrok. Zarówno wtedy, gdy wolnym krokiem zmierza z narzeczonym w stronę ołtarza jak i w sytuacji, kiedy dumny tata odprowadza ją ku przyszłemu mężowi - oczy wszystkich gości najdłużej zatrzymują się właśnie na niej.
Nie ma co się oszukiwać - podczas ceremonii ślubnej przede wszystkim Panna Młoda skupia na sobie wzrok. Zarówno wtedy, gdy wolnym krokiem zmierza z narzeczonym w stronę ołtarza jak i w sytuacji, kiedy dumny tata odprowadza ją ku przyszłemu mężowi - oczy wszystkich gości najdłużej zatrzymują się właśnie na niej.

Na co zwracają uwagę w pierwszej kolejności? Strój, fryzurę i wiązankę ślubną, która powinna stanowić przepiękną ozdobę każdej Panny Młodej.

Jak wybrać idealny bukiet ślubny

Kwiaty trzymane w dniu ślubu przez kobietę stały się popularne dopiero w ostatnim stuleciu.
Wcześniej bowiem prym wiodły wianki plecione najczęściej z mirtu - według tradycji antycznych - rośliny poświęconej przez Afrodytę jako symbol miłości.

Współczesna Panna Młoda może cieszyć się szerokim wyborem spośród bogatej oferty zarówno gatunków kwiatów jak i szeregu salonów florystycznych.

Zwyczaj głosi, że bukiet ślubny powinien wybrać Pan Młody, jednak z doświadczenia wiem, że stanowi to nie lada wyzwanie, nawet dla najbardziej nowoczesnego i zakochanego mężczyzny. Mój brat zabrał mnie jako „ogran doradczy” podczas „łowów” wiązanki dla mojej bratowej, a mój narzeczony poprosił mnie wprost, czy nie mogłabym mu powiedzieć jaki bukiet bym chciała. Oczywiście podkreślił, że sam go zamówi, kupi i odbierze, ale zależy mu, żeby kwiaty mi się spodobały.
Szczerze to ucieszyłam się, że tak postawił sprawę, ponieważ będę miała taki bukiecik jak sobie wymarzę i co najważniejsze - będzie pasował on do sukni, którą mój wybranek zobaczy dopiero w dniu ślubu.

Osobiście mam to szczęście, że moja koleżanka jest florystyką i dzielnie znosi szereg moich pytań, jak również wciąż zmieniających się pomysłów, które wpadają mi do głowy. Ciągle podpowiada mi też na co zwrócić uwagę wybierając śluby bukiet. Chętnie podzielę się z Wami jej radami:
  • wiązanka powinna być zamawiana nie wcześniej niż po wyborze sukni ślubnej. Jeśli takimi dysponujemy, możemy zanieść do kwiaciarni skrawki materiału lub zdjęcie sukni. Florysta pomoże nam dobrać najodpowiedniejszy kształt do fasonu sukni. Zwróci również uwagę na urodę Panny Młodej, jej posturę, karnację, kolor włosów. Zapyta o upodobania w kwestii kwiatów i charakter uroczystości.
  • jeśli suknia jest bogato zdobiona - wiązanka na ogół jest skromniejsza i odwrotnie - przy skromnej sukni można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji, więcej ozdób i wymyślny kształt.
  • jeżeli jesteśmy zainteresowani określonym gatunkiem kwiatów, warto sprawdzić, czy w okresie naszego ślubu jest on dostępny
Wiązanki można układać na wiele sposobów. Oto kilka z nich:
  • kaskada - rozbudowana kompozycja stworzona z połączenia różnych kwiatów. Gęsto ściśnięta górna część, dolna - luźno puszczona ku dołowi.
  • biedermeier - klasyczna wiązanka w kształcie kuli z gęsto ułożonych kwiatów
  • nosegay - okrągła wiązanka i rozluźnionym zarysie. Z reguły tworzy ją jeden gatunek kwiatów
  • pomander - zawieszona na ozdobnej wstążce kula, trzymana w dłoni lub przewieszona przez nadgarstek
  • natural - duży bukiet polnych kwiatów. Swą prostotą wspaniale uzupełnia bogatą suknię i podniosłą atmosferę ceremonii.
  • arm bouquet - trzymana na przedramieniu kompozycja kwiatów o długich łodygach
  • wachlarz
Bardzo często salony florystyczne w cenę wiązanki ślubnej wliczają kwiaty do butonierek dla Pana Młodego czy świadków. Jeśli planujemy mieć kwiat wpięty we włosy, również poprośmy o jego przygotowanie.

Wybór zostawiam Wam dziewczyny i jestem pewna, że ile nas - tyle pomysłów na najpiękniejszy ślubny bukiet.

Pozdrawiam Was ciepło  -Ula
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
ja będę miała czerwone róże przewiązane kolorowa wstążką.