Jak usadzić gości weselnych?

ślubny stół fot. Fotolia
Zobacz, jakimi zasadami należy się kierować, aby wszyscy byli zadowoleni.
ślubny stół fot. Fotolia
Usadzenie gości weselnych nie należy do najprostszych czynności. Żeby nikt nie czuł się niezręcznie oraz żeby dla wszystkich znalazło się krzesełko, powinnaś odpowiednio wcześniej podjąć decyzję, czy na weselu pojawią się winietki i jak usadzisz zaproszonych najbliższych.

Poznaj 5 porad, jak wybrać salę weselną

Z winietkami czy bez?

Jeśli nie wiesz jeszcze, czy na twoim weselu powinny pojawić się winietki, rozważ wszystkie za i przeciw.
Dlaczego warto wybrać winietki? Przede wszystkim dla zachowania spokoju gości. Po tym, jak wejdziecie na salę, rodzina i przyjaciele nie rzucą się na stoły, jak dzikie zwierzęta. Kulturalnie sprawdzą numer stolika i zajmą miejsce. A ty? Unikniesz przepychanek, kłótni o krzesełko, czy nieprzyjemnych sytuacji, gdy nagle okazuje się, że twoja ciocia nie ma gdzie usiąść, bo ... miejsca się już skończyły. No i najważniejsze – winietki są przepiękną dekoracją i robią furorę.
Ale są i wady"podpisanych miejscówek". Niestety, nigdy wszystkim nie dogodzisz. Zawsze znajdzie się kuzynka, której nie spodoba się przydzielone miejsce, bo nie siedzi przy kimś przy kim chciała. Dodatkowo, winieki to dodatkowy czas i wysiłek logistyczny, który musisz poświecić na przygotowania.

Zobacz, co może nie spodobać się weselnym gościom

Jakimi zasadami należy kierować się, usadzając weselnych gości?

  • Dokładnie sprawdź liczbę gości. To pozwali ci wybrać rodzaj stolików – okrągłe lub tradycyjne prostokątne.
  • Stół pana młodego i stół pani młodej. Dzięki temu rodzina i przyjaciele będą siedzieć obok siebie. 
  • Według kryterium wieku. Pamiętaj, że wielu młodych ludzi nie chce siedzieć ze starszymi i odwrotnie.
  • Rodzinami – usadź gości tak, aby obok siebie mieli najbliższych, nie zaś kogoś obcego lub co gorsza – kogoś, kogo nie lubią.
  • Stolik dla dzieci – zarezerwuj odrębny stolik dla dzieci, na którym pojawią się specjalne smakołyki i dania. Dzięki temu zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice będą mieli lepszą zabawę.

Redakcja poleca

REKLAMA