6 pomysłów na wesele tematyczne

Jeśli nudzą was śluby tradycyjne, można pokusić się o zorganizowanie szalonego wesela tematycznego. Przed wami sześć propozycji na oryginalną ceremonię zaślubin w stylu zombi, science fiction, hawajskim, renesansowym, pod wodą i w powietrzu!

Jeśli nudzą was śluby tradycyjne, można pokusić się o zorganizowanie szalonego wesela tematycznego. Przed wami sześć propozycji na oryginalną ceremonię zaślubin w stylu zombi, science fiction, hawajskim, renesansowym, pod wodą i w powietrzu!

6 pomysłów na wesele tematyczne

Fot. AWM

Jeśli ślub tematyczny – to tylko cywilny. Rzadko zdarza się, żeby proboszczowie parafii zgadzali się na „przebieranki”. Chodzi o zachowanie powagi miejsca i sytuacji. Można jednak te dwie sprawy w pewien sposób pogodzić. Podczas ceremonii i składania przysięgi zachować umiar i trzymać się tradycji, a potem przebrać się odpowiednio do wybranej tematyki i bawić się w swoim ulubionym stylu do białego rana. Jeśli zaś komuś zależy na całościowym ślubie tematycznym, to powinien zdecydować się na ślub cywilny. Na każde „urozmaicenie” zgodę powinien wyrazić urzędnik USC. Jeśli ślub ma się odbyć w plenerze, trzeba napisać prośbę z uzasadnieniem, dlaczego zależy wam na takiej a nie innej ceremonii.

Zobacz poradę konsultanta ślubnego: Wesele tematyczne

Pary zwykle decydują się na ślub tematyczny, kiedy łączy ich wspólna pasja. Jeśli podejmie się decyzję o weselu tematycznym, należy:

  • poinformować o tym gości w zaproszeniach. Jeśli para chce, aby goście wpasowali się w klimat wesela, należy zamieścić informację, że przebranie będzie mile widziane. Trzeba się jednak zastanowić, czy starsze pokolenie też się przebierze, a może trzeba naszykować kilka zapasowych kostiumów?;
  • znaleźć miejsce, gdzie goście będą mogli zostawić „normalne ubrania”;
  • przygotować całą oprawę zgodnie z tematem wesela: stylizowane zaproszenia, winietki, tort, dekoracje sali, odpowiednie menu i muzykę, stroje pary młodej i świadków, makijaże, sesję zdjęciową z elementami danego stylu.

To ciekawe: Jak bardzo zmieniamy nasz ślub względem oczekiwań innych?

Jedno jest pewne, wasze wesele będzie niezapomniane. Jedni was obgadają (ale na tradycyjnych weselach robią to samo), większość jednak będzie zachwycona – goście kochają atmosferę oryginalności i niespodzianek.

Jeśli szukacie pomysłu na wesele tematyczne, podsuwamy wam 6 zwariowanych pomysłów: wesele w stylu zombi, science fiction, renesansowe, hawajskie, w powietrzu i pod wodą. Czytajcie dalej.

 

W stylu zombi

Kilka pomysłów na wesele tematyczne

For. ohmz.net, wedinator.icanhascheezburger.com, zombie-wedding.blogspot.com

Wielbicielom horrorów i serialu „The walking dead” może spodobać się pomysł na zorganizowanie wesela w stylu zombi. Odpowiedni makijaż, trochę sztucznej krwi, kilka szkieletów do dekoracji. Nie trzeba się nawet specjalnie stroić – im straszniej, tym lepiej!

 

W stylu science fiction

Kilka pomysłów na wesele tematyczne

Fot. neatorama.com, fitsnews.com, 2.theendoftheuniverse.ca

Wesele w stylu „Gwiezdnych wojen”, a może niebieskiego „Avatara”? Wyobraźnia par młodych nie zna granic. „Niech moc będzie z wami... i nie opuści aż do śmierci”!

 

W stylu renesansowym

5 pomysłów na wesele tematyczne

Fot. medievalfantasiesco.com

Osobom należącym do bractw rycerskich, proponujemy wesele w stylu renesansowym. Tylko pomyślcie – ślub w ruinach starego zamku, ona w zwiewnej sukni i wiankiem z prawdziwych kwiatów, on w lśniącej zbroi i mieczem przy boku – czy to nie brzmi pięknie?

 

W stylu hawajskim

Kilka pomysłów na wesele tematyczne

Fot. alohaislandweddings.com, simplyweddingsbybritbertino.com(2)

Czytaj też: Ślub w plenerze - rozmowa z konsultantką ślubną

Nie trzeba mieszkać na Hawajach, żeby wziąć ślub na plaży. Aby zrealizować go nad Bałtykiem, (ale i nad jeziorem i rzeką), musisz się dowiedzieć, czy plaża jest w rękach prywatnych czy należy do władz miasta (musisz mieć zgodę obydwu). Jedynym problemem może być nieprzewidywalna pogoda, ale na pewno warto zaryzykować.

 

Ślub na bungee

Kilka pomysłów na wesele tematyczne

Fot. worldmustbcrazy.com (2), picdizzle.com

Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie „puszczęęęę”... aż do śmierci. Adrenalina utrwala pamięć. Zapomnicie o wszystkich innych szczegółach ślubu, ale „wspólnego lotu” nie da się wymazać z pamięci. Ten moment będzie z wami już na zawsze.

 

Ślub pod wodą

Kilka pomysłów na wesele tematyczne

Fot. yourweddingsupport.blogspot.com, baliweddingplanners.com, egyptexcursions.com

Poznaliście się na kursie nurkowania, a woda to wasz żywioł? Dlaczego więc nie ślubować sobie w głębinach! Przysięga składana w języku migowym i buziak z bąbelkami powietrza – wrażenia niezapomniane!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/3 lata temu
na http://www.gdziewesele.pl/ można znaleźć piękne sale, które wpasują się z każdy motyw przewodni:) naszym faworytem z przedstawionych powyżej propozycji jest jednak ślub w hawajskim stylu!
/5 lat temu
My mieliśmy ślub hawajski co prawda nie nad morzem, a w hotelu Dosłonce, ale tam też jest basen i SPA. wiec sobie na nastemny dzień jeszcze zrobiliśmy na relax, impreze na basenie :D super to było ;p
/6 lat temu
Jako muzyk mam za soba setki wesel i szczerze mówiąc nie czesto zdarzały sie takie pomysły. A szkoda. Mieliśmy parę młodą na szczudłach, mieliśmy orszak weselny zlożony z motocyklistów czy tirów. Tak. Takie sytuacje miały miejsce. Jednak chetnie zagralibyśmy na tak bardzo orginalnym weselu jak te, które tutaj są opisane. Fakt. Trzeba mieć sporo odwagi, jednak wrażenia oraz wspomnienia będa niezapomniane.
POKAŻ KOMENTARZE (2)