5 pomysłów na ślubny manicure

Szukasz pomysłu na ślubny manicure? Poznaj nasze pomysły na modne zdobienie paznokci na ślub, m.in.: brokatowe ombre, kolorowy french i dekorowanie płytki palca serdecznego metodą „tape manicure”.

Szukasz pomysłu na ślubny manicure? Poznaj nasze pomysły na modne zdobienie paznokci na ślub, m.in.: brokatowe ombre, kolorowy french i dekorowanie płytki palca serdecznego metodą „tape manicure”.

5 pomysłów na ślubny manicure

Paznokcie panny młodej są bardzo widoczne w czasie ślubu. Fotograf, kamerzysta, a nawet przybyli goście będą zwracać szczególną uwagę na dłonie z obrączką. Tym bardziej, warto zadbać o ręce przed ślubem. Najlepiej regularnie złuszczać naskórek, nawilżać i odżywiać maskami i kremami.
Manicure ślubny wykonuje się zazwyczaj na dzień przez ceremonią. Obecnie coraz mniej panien młodych decyduje się na tipsy. Dużo ładniej i naturalniej wyglądają własne paznokcie (choćby krótkie). Najmodniejsze są jasne tonacje w kolorze nude lub french manicure oraz delikatne zdobienia brokatowe lub dekoracyjne akcenty na placu serdecznym. Zobaczcie nasze typy!

 

1) Brokatowe ombre na końcówkach

 

Brokatowe ombre na paznokciach jest bardzo modne. Wygląda elegancko, szykownie i sprawdzi się jako uzupełnienie biżuterii panny młodej. Nam podoba się w połączeniach: biel + srebro, nude + srebro, nude + srebro + złoto, czerwień + złoto, róż + różowy brokat.

5 pomysłów na ślubny manicure

Jest kilka szkół nakładania brokatu na paznokciach:
1) korzysta się z gotowego lakieru brokatowego. Nakłada się go najpierw na końcówkę paznokcia, czeka aż wyschnie, potem maluje się drugą warstwą (do połowy płytki), ponownie zostawia do wyschnięcia, po czym nakłada trzecią warstwę (tym razem do nasady paznokcia) i całość pokrywa lakierem typu top coat.
2) stosuje się zaostrzoną gąbeczkę do nakładania pudru. Brokat miesza się z lakierem bezbarwnym, a potem nakłada się go gąbeczką od końca paznokcia do jego nasady (im bliżej nasady, tym brokatu będzie mniej). Całość pokrywa się lakierem typu top coat.
3) Brokat nakłada się na wilgotny lakier bazowy przy użyciu lekkiego pędzelka do makijażu, a potem pokrywa lakierem top coat. Tę metodę możecie zobaczyć w poniższym filmiku.

Fot. camillestyles.com

Brokatowe obmre na ślub

Brokatowe obmre na ślub
 

2) Brokatowe ombre u nasady

5 pomysłów na ślubny manicure

Fot. dresssafari.com, costachic.co.uk

Subtelniejszą wersją brokatowego ombre jest nakładanie błyszczących drobinek od nasady paznokcia do jego końca. Robi się to takimi samymi metodami jak w „ombre końcówkowym”. Tego typu manicure jest bardzo trwały. W przeciwieństwie do popularnych przyklejanych kryształków, brokat nie odpada, a efekt utrzymuje się nawet kilka dni.

 

3) Złoty french

5 pomysłów na ślubny manicure

Fot. dresssafari.com

Klasyczny french manicure z białymi końcami nadal wiedzie prym wśród ślubnych sposobów malowania paznokci. Ciekawą jego odmianą jest dopasowanie końcówek do dodatków panny młodej. Nam przypadł do gustu french ze złotem, ale bardzo ciekawie wyglądają też końcówki ze srebrem i czerwienią.

Aby w ten sposób pomalować paznokcie:
1) Pomaluj paznokcie lakierem bazowym (odcień nude). W razie potrzeby nałóż dwie warstwy;
2) Kiedy paznokcie będą suche, nałóż paski do french manicure;
3) Końcówki paznokci pomaluj złotym lakierem (możesz dodać do niego odrobinę brokatu, efekt będzie bardziej spektakularny);
4) Kiedy lakier lekko podeschnie, delikatnie usuń paski i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Potem nałóż top coat.

 

4) Z obrączką na płytce

5 pomysłów na ślubny manicure

Fot. weddbook.com

Tradycyjny french stane się bardziej wyrazisty, jeśli palec serdeczny zostanie ozdobiony. Nam do gustu przypadła złota obrączka z kryształkiem. Maluje się ją bardzo łatwo!
1) Na wyschnięte paznokcie naklej równolegle do siebie dwa paski taśmy klejącej (najlepsza jest zwykła papierowa, malarska);
2) Środek wypełnij złotym lakierem (w razie potrzeby nałóż dwie warstwy). Kiedy lakier podeschnie, usuń taśmę, a paznokcie pozostaw do całkowitego wyschnięcia;
3) Na środek paska naklej kryształek (najlepsze są kleje do zdobienia paznokci). Całość pokryj lakierem typu coat (to dodatkowo zabezpieczy brylancik).

 

5) Manicure z serduszkiem

5 pomysłów na ślubny manicure

Na mniej formalne ceremonie zaślubin można pozwolić sobie na jakiś zabawny manicure'owy akcent. Nas urzekło serduszko na paznokciu palca serdecznego! Namalowanie proporcjonalnego, kształtnego serduszka wcale nie jest takie trudne. Wystarczy udać się do sklepu papierniczego i kupić ozdobny dziurkacz i papierowa taśmę klejącą.

5 pomysłów na ślubny manicure

1) Dziurkaczem wycinającym serduszka przetnij kawałek papierowej taśmy klejącej (może być też zwykły plaster);
2) Przyklej w wybranym miejscu na płytce paznokcia, a środek wypełnij białym lakierem do paznokci. Kiedy podeschnie, zdejmij taśmę i pozostaw do całkowitego wyschnięcia;
3) Całość pokryj lakierem typu top coat.

5 pomysłów na ślubny manicure

Fot. kaileymichelle.com

Redakcja poleca

REKLAMA