Ślub w sielskim stylu - inspiracje

Wiejski ślub - to określenie nie kojarzy się dobrze i "trendy", a jednak nawet Kate Moss taki wybrała. Czy da się uciec od słomy i akcentów folklorystycznych?
/ 25.02.2014 09:43

Ślub w sielskim stylu czyli właściwie jaki? Wiejski ślub - to określenie nie kojarzy się dobrze i "trendy", a jednak nawet gwiazdy formatu Kate Moss na taki ślub się właśnie zdecydowały. Jakie są zalety sielskiego ślubu? Czy da się uciec od słomy i akcentów folklorystycznych? Zobacz jak można to zrobić w dobrym stylu!

Ślub w sielskim stylu

fot. Fotolia

Sielski ślub to po prostu ślub w stylu naturalnym, na łonie natury, w otoczeniu przyrody. W spokojnym klimacie, łączącym się płynnie z filozofią slow life. Daleki od przepychu współczesnych ślubów skąpanych w bogatych zdobieniach, naszpikowanych nowoczesną techniką i z panną młodą w sukni typu "beza". Jak uzyskać sielski klimat ślubu, a jednocześnie nie wyglądać zbyt skromnie i za mało elegancko? Podpowiadamy!

 

Para młoda w sielskich stylizacjach

Jaki styl wybrać dla panny młodej i pana młodego, jeśli ślub ma być utrzymany w sielskim klimacie? Sielskie stylizacje panny młodej i pana młodego mogą być utrzymane w stylu vintage. Odrobina retro doskonale wpasuje się w całość. Panna młoda może wybrać delikatną suknię o prostym fasonie, odsłaniającą odrobinę ciała, np. model na ramiączkach z lekko podniesionym stanem. Przepiękną ozdobą będzie z pewnością długi welon w starym stylu. Pan młody może podkreślić sielski, naturalny klimat stylowymi dodatkami. Kapelusz, szelki i muszka nie nadszarpną ślubnego budżetu, a nadadzą ślubnej stylizacji charakterystyczny sznyt.

Ślub w sielskim stylu Ślub w sielskim stylu

fot. Fotolia

 

Dla kogo sielski ślub?

Do jakiej pary będzie pasował taki sielski klimat ślubneju ceremonii? Kto może wybrać sielski ślub? Z pewnością każdy, ale lepiej jeśli to będzie zgodne z Waszym stylem życia, osobowością oraz miejscem, które wybierzecie na Wasz ślub. Dla wszystkich osób kochających naturę, dla tych, którzy lubią być na przekór i którzy marzą o naturalnym, spokojnym ślubie w gronie rodzinnym. Także dla pary młodej, która chce swój ślub zorganizować w plenerze. Sielski ślub sprawdzi się także w przypadku osób, które nie mają ochoty na tradycyjne weselne stylizacje.

Ślub w sielskim stylu

fot. Fotolia

Ślub w sielskim stylu

fot. Fotolia

Ślub w sielskim stylu

fot. Fotolia

 

Sesja ślubna w sielskim klimacie

Ani ślub, ani sesja ślubna nie muszą wykorzystywać dosłownych sielskich atrybutów, czyli wozu z końmi, słomianej chaty, czy tłumu odzianego w stroje ludowe. Sielska sesja ślubna może być delikatna, z lekkim zabarwieniem retro, odrobinę zabawna. Główną atrakcją takich ślubnych zdjęć jesteście przecież Wy i Wasza uczuciowa sielanka. A tłem wystarczy jeśli będzie piękny ogród, łąka, sad. Jeszcze lepiej, gdy to będzie stadnina, las, ewentualnie ciekawa brama wejściowa domu weselnego.

Ślub w sielskim stylu

fot. Fotolia

Ślub w sielskim stylu

 fot. Fotolia

Ślub w sielskim stylu

fot. Fotolia

Ślub w sielskim stylu

fot. Fotolia

Jak Wam się podoba taki sielski ślub? To dobry i gustowny pomysł?

Redakcja poleca

REKLAMA