U większości ludzi pod palcem Saturna występuje płaska powierzchnia, a zatem nie mają oni żadnych negatywnych cech, które może powodować ten wzgórek/ Fotolia

Wzgórek Saturna – czytanie z dłoni

Dobrze wykształcony, wysoki wzgórek pokazuje, że osoba wyróżnia się solidnym potencjałem w przestrzeni określonej przez dane wzniesienie. I odwrotnie, niezbyt dobrze rozwinięty, wklęsły wzgórek oznacza brak rokowań czy możliwości w poszczególnej strefie. Jak czytać z dłoni?
U większości ludzi pod palcem Saturna występuje płaska powierzchnia, a zatem nie mają oni żadnych negatywnych cech, które może powodować ten wzgórek/ Fotolia

Wzgórek Saturna posępny, tradycyjne wartości, niezawodność, odpowiedzialność, skrupulatny, spoglądający w głąb siebie oraz samotny.

Wzgórek Saturna (B) znajduje się pod palcem o takiej samej nazwie. Zazwyczaj jest to najmniej wydatny wzgórek na ręce, co okazuje się pomyślne, gdyż odnosi się on do cech saturnowych. Kiedy wzgórek ten dobrze się rozwinie, osoba będzie sumienna i pracowita, ale również posępna, melancholijna oraz samotna. Znajdzie upodobanie w drobiazgowej oraz skomplikowanej pracy, którą można wykonać z małym wkładem innych lub nawet bez niego. Osobie tej niełatwo przyjdzie wyrażanie miłości i uczuć. Ludzie, u których wzgórek Saturna jest dobrze rozwinięty, wykazują silne zainteresowanie filozofią, religią oraz prawem. Lubią badać i odkrywać ukryte prawdy leżące pod powierzchnią.

Zobacz także: Jaka jest historia chiromancji?

U większości ludzi pod palcem Saturna występuje płaska powierzchnia, a zatem nie mają oni żadnych negatywnych cech, które może powodować ten wzgórek. Takie osoby są niezależne i potrafią spędzić czas same ze sobą, nie czując się przy tym samotnymi.

Zobacz także: Chiromancja - kształt palców

Jeśli wzgórek Saturna ulegnie przemieszczeniu w stronę palca Jowisza, osoba nabędzie optymizmu oraz pozytywnego nastawienia. Tak samo jest w przypadku przesunięcia się wzgórka w kierunku palca Apolla. Jakkolwiek, ci ludzie nadal będą potrzebowali dużej ilości czasu tylko dla siebie.

Artykuł jest fragmentem książki Richarda Webstera "Czytanie z dłoni dla początkujących", wyd. Studio Astropsychologii.