mama i synowie, mama i dzieci fot. Fotolia

12 rzeczy, których każda mama powinna nauczyć syna

Czego mama nie powinna zapomnieć nauczyć syna zanim ten wejdzie w dorosłe życie?
Katarzyna Krajewska / 22.11.2016 14:26
mama i synowie, mama i dzieci fot. Fotolia

Mama jest dla syna bardzo ważną osobą w życiu. Nie tylko wtedy, gdy jest on dzieckiem, choć w tym okresie szczególnie. Warto więc zanim osiągnie pełnoletniość nauczyć go kilku rzeczy, dzięki którym w życiu będzie mu dużo łatwiej.

Czego mama powinna nauczyć syna?

1. Płakać.

Płacz nie jest niczym złym, a tłumienie łez i kurczowe trzymanie się zasady, że chłopaki nie płaczą, może prowadzić w przyszłości do problemów emocjonalnych.

Poznaj 25 rzeczy, których każdy tata powinien nauczyć syna

2. Mówić o  uczuciach.

Wbrew pozorom nie jest proste i trzeba się tego nauczyć. Dzięki tej umiejętności twój syn będzie miał w życiu łatwiej. Nie będzie dusił w sobie tego, co czuje, bo to kończy się często wybuchami złości w najmniej oczekiwanym momencie lub niepotrzebnymi nieporozumieniami ze znajomymi lub drugą połową.

3. Nie bać się popełniania błędów i przyznawania się do nich.

Jeśli twój syn zrozumie, że jesteśmy tylko ludźmi, każdy popełnia błędy i nie jest to nic strasznego, możesz być o niego spokojna.

4. Odpowiedzialności.

Jeśli bierze się za coś, powinien to skończyć i przyjąć wszystkie konsekwencje podejmowanych przez siebie decyzji.

5. Trzymania się swoich zasad.

Może ustalić je sobie sam lub z twoją pomocą. Ważne, żeby wiedział, jak one brzmią, bo gdy przyjdą chwile zwątpienia lub niepewności, będzie wiedział, co robić. Życie bez zasad naprawdę może okazać się jednym wielkim bałaganem.


Fot. Fotolia

6. Szanowania ludzi.

Niezależnie od tego, czy będzie miał do czynienia z panią sprzątaczką czy prezesem ogromnej firmy, powinien wszystkich traktować z takim samym szacunkiem.

7. Zauważania innych.

Żaden mężczyzna nie powinien być zapatrzony w siebie. Ważne, żeby zauważał innych i pomagał bez chwili zawahania.

8. Dziękowania.

Niby nic takiego, a jednak bardzo wiele. Dziękować też trzeba umieć. To jedno słowo znaczy naprawdę bardzo wiele dla osoby, która włożyła dużo wysiłku w zrobienie czegoś dla nas.

9. Robienia schabowego i rosołu.

Bardzo przyziemna ale też bardzo przydatna umiejętność nie tylko w trakcie studiów, gdy znudzą się już kebaby, frytki i chińskie zupki, a zamarzy się prawdziwy, domowy obiad.

10. Prasowania.

Ta umiejętność na pewno się przyda, zwłaszcza przed ważną randką lub rozmową kwalifikacyjną.

11. Obsługi pralki.

Pralka jest jednym z najważniejszych sprzętów domowych, bez którego ciężko byłoby wyobrazić sobie życie. Dlatego warto wiedzieć, jak się ją obsługuje i jak się segreguje rzeczy do prania (żeby białe pozostały białe, a nie niebieskie).

12. Porządku.

Jeśli nie chcemy codziennie zbierać z każdego pokoju skarpetek i nie robić przykrości przyszłej synowej, nauczmy syna porządku, przynajmniej takiego podstawowego, żeby nie zabić się o jego brudne dżinsy idąc w nocy do kuchni po wodę.

15 rzeczy, które każda mama powinna powiedzieć synowi

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/19.02.2019 19:40
Jestem zazenowany tym portalem. Jestem ojcem wychowuje sam dziecko matka 16 tygodni u dziecka nie była. Teraz go buntuje przeciwko mnie jak go bierze co weekendy. I co mam zrobić to co tu jest napisane ja go tego ucze
/20.06.2018 07:01
Seksizm... ? Rozumiem że mowa o samotnej matce / rozwódce ?? Większość z tego uczą OJCOWIE.