Nadżerka a dysplazja

Urodziłam dwoje dzieci i mam dużą nadżerkę. Miałam mieć rok temu wypalankę ale spanikowałam i nie poszłam aż do tej pory.

Nadżerka a dysplazja

Urodziłam dwoje dzieci i mam dużą nadżerkę. Miałam mieć rok temu wypalankę ale spanikowałam i nie poszłam aż do tej pory. Mam dość mocne upławy jak mleko aż się ciągną. Kilka razy przed okresem miałam plamienia. Boli nieraz swędzi i piecze a na dodatek spóźnia mi się okres. Brzuch mam wzdęty i boli jak na okres ale go nie ma. Co to oznacza? Co mam zrobić? Czy to możliwe, że jestem w ciąży?

Aga

Myślę, że jest pani świadoma konieczności wizyty u ginekologa. Ucieczka w tym temacie do niczego dobrego nie doprowadzi. Konieczne jest badanie ginekologiczne. Nieleczona nadżerka (lekarz podjął decyzję o konieczności leczenia) może przeobrazić się w dysplazję czyli stan przednowotworowy. Z dysplazji, która zostanie zaniedbana (będzie nieleczona) po latach może rozwinąć się rak szyjki macicy. Dlatego wszelkie tego typu zmiany należy kontrolować ginekologicznie i leczyć według zleceń specjalisty. Przy obecnej nadżerce mogą wystąpić upławy, plamienia międzymiesiączkowe oraz bóle podbrzusza. Objawy te mogą również towarzyszyć innym schorzeniom ginekologicznym np. białe upławy o konsystencji twarożku najczęściej są objawem grzybicy pochwy. Swędzenie i pieczenie sromu to również zazwyczaj objaw grzybicy pochwy. Możliwość ciąży?? Zawsze jest, jeśli kobieta jest aktywna seksualnie…

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
nadżerka może dawać różne objawy i może sprzyjać infekcjom, nie ma zwlekać z lekarzem bo to przecież zwiększa ryzyko raka!!! po co tak ryzykować jeszcze jak sie ma 2kę dzieci??? ja usuwałam nadżerkę też po 2óch porodach.Zabieg trwał tylko 10 minut i był bolesny ale nie brałam znieczulenia-myślę że jak o nie poprosisz to nie będziesz czuć bólu.Później leczyłam betadine i lactovaginalem. I po problemie.