Latanie z dziećmi

Porady linii lotniczych jak bez nerwów i stresu latać z małymi dziećmi.
/ 29.05.2013 11:11

Dokumenty

Podróżując z dzieckiem za granicę, zawczasu przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty. Przede wszystkim pamiętaj, że Twój maluch też musi posiadać paszport. Zasady wystawiania biletów dla dzieci i niemowląt różnią się, dlatego przed zakupem zapoznaj się z regulaminem na stronie przewoźnika. W przypadku Emirates bilety dla niemowląt (do 2 roku życia), podróżujących na kolanach rodzica lub w łóżeczku pokładowym, są objęte zniżką od pełnej taryfy osoby dorosłej. Bilety dla dzieci w przedziale wiekowym 2-11, podróżujących na oddzielnym fotelu, również są objęte zniżką od pełnej taryfy dla osoby dorosłej.

Latanie z dziećmi

Wózek

Rozważ zabranie ze sobą wózka. Jest wygodny nie tylko ze względu na bezpieczeństwo i komfort dziecka, ale można się nim również wspomóc, aby odpocząć przez chwilę od dźwigania bagażu podręcznego. Wszyscy pasażerowie Emirates mają możliwość bezpłatnego skorzystania z wózka dziecięcego w czasie pobytu na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju po przylocie i w ramach przesiadki.

Łóżeczko dla maleństwa

Jeśli podróżujesz z niemowlęciem, być może będziesz miał możliwość położenia dziecka w specjalnym łóżeczku dostępnym na pokładzie. Z myślą o rodzinach podróżujących z niemowlętami każdy samolot Emirates został wyposażony w łóżeczka pokładowe o wymiarach ok. 75 cm długości na 33 cm szerokości. Poproś o miejsce z przodu, gdzie na ściance można zainstalować łóżeczko (kołyskę). Ponadto, w łazienkach we wszystkich samolotach Emirates znajdują się też przewijaki. Co ważne, pasażerom z dziećmi poniżej drugiego roku życia przysługuje dodatkowe 10 kg bagażu.

Fotelik samochodowy

Możesz zabrać ze sobą fotelik samochodowy Twojego niemowlaka. Ponieważ dziecko jest przyzwyczajone do podróży w foteliku, będzie mu w nim łatwiej zasnąć. Przed podróżą upewnij się, że dana linia lotnicza dopuszcza wniesienie na pokład własnego fotelika i jakie wymogi musi on spełniać. Lecąc liniami Emirates upewnij się, że posiadasz certyfikowany model fotelika, w którym dziecko siedzi przodem do kierunku lotu i można zamocować go do fotela samolotowego przy pomocy pasa biodrowego (pas 2-punktowy), a nie barkowo-biodrowego. Niemowlęta podróżujące w ten sposób powinny posiadać rezerwację na miejsce i mieć wykupiony bilet. Personel pokładowy na pewno pomoże w zamocowaniu fotelika na siedzeniu.

Przytulanki i zabawki

Warto zabrać dla dziecka jego ulubiony kocyk lub przytulankę. Znajome przedmioty pozwolą mu poczuć się bezpiecznie i uspokoić. Polecamy zabranie także innych zabawek, najlepiej takich, które dziecko dostanie po raz pierwszy, aby jego zainteresowanie trwało jak najdłużej. Upewnij się tylko, że nie są one hałaśliwe – mogłoby to zakłócić spokój pozostałych pasażerów. Rozważ zapakowanie ich jak prezenty, aby były jeszcze bardziej atrakcyjne. Jeśli Ty i dziecko podróżujecie regularnie, zapisz je do specjalnego programu lojalnościowego Emirates „Skysurfers”. Dziecko będzie mogło wymieniać swoje mile m.in. na przeloty i atrakcyjne zestawy zabawek.

Rozrywka

Aby zapewnić dziecku rozrywkę w czasie lotu, weź ze sobą książeczki, kolorowanki, książeczki z naklejkami – najlepiej nowe! Możesz też polegać na systemie rozrywki pokładowej. W trakcie podróży z Emirates dziecko będzie miało bardzo szeroki wybór: kanały i filmy dla dzieci, programy radiowe, płyty i interaktywne gry. Pełne łamigłówek i ciekawostek magazyny zapewnią dziecku zajęcie przez cały czas lotu. Dodatkową atrakcją są kolorowe słuchawki i bezpłatne torty urodzinowe, a także kanały Flying Camera oraz Airshow, dzięki którym dziecko będzie mogło zobaczyć start i lądowanie oczami pilota, podziwiać widoki podczas lotu oraz śledzić jego przebieg.

Przekąski

Zapakuj do torby podręcznej zdrowe przekąski – jabłka, winogrona czy pokrojone w słupki marchewki sprawdzą się doskonale. Ponieważ w samolocie panuje mała wilgotność powietrza, przypilnuj też, by dziecko regularnie piło. Unikaj przekąsek zawierających dużo cukru oraz takich, których maluch nigdy wcześniej nie jadł (ze względu na ryzyko alergii lub niepożądanej reakcji żołądka). Na pokładzie Emirates, oprócz zdrowych pożywnych dań dla dzieci, najmłodszym pasażerom oferuje się takie smakołyki jak frytki, makaron, czekoladę, chrupki czy krakersy. Dokonując rezerwacji biletu można poprosić o posiłek bezglutenowy, wegetariański lub wegański, o obniżonej wartości sodu i soli, bez orzechów… Linie Emirates oferują również gamę standardowych markowych posiłków dla niemowląt, zalecane jest jednak zabranie na pokład jedzenia, do którego niemowlę jest przyzwyczajone. Na twoje życzenie personel pokładowy podgrzeje mleko i dziecięcy posiłek.

Ubranie na zmianę

Miej ze sobą na wszelki wypadek zapasowe ubranie nie tylko dla pociechy, ale i dla siebie. Dziecko może się gorzej poczuć lub oblać soczkiem, a ty możesz znaleźć się na „linii ognia”. Zaopatrz się w mokre chusteczki, płyn antybakteryjny oraz jednorazowe torebki – te trzy rzeczy zapewnią doskonałą higienę w warunkach podniebnej podróży.

Bólowi uszu mówimy nie!

Pomóż dziecku walczyć z bólem uszu. Podczas startu i lądowania upewnij się, że dziecko ma w buzi coś, co stymuluje wydzielanie się śliny i zmusza do ciągłego jej przełykania, np. cukierka lub gumę. Natomiast jeśli podróżujesz z niemowlęciem możesz je zamiast tego karmić piersią lub butelką, ale dopiero wtedy, gdy samolot będzie już startował, aby nie zasnęło zbyt wcześnie – mogłoby później obudzić się płacząc z bólu. Dowiedz się od stewardesy, kiedy będzie miało miejsce lądowanie i obudź dziecko tuż przed, aby je nakarmić.

Szacunek i zrozumienie

Okaż szacunek i zrozumienie wobec innych pasażerów, a odwdzięczą się tym samym! Może kupisz dla nich kilka par zatyczek do uszu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/31.05.2013 13:20
pseudo artykuł czyli reklama lini emirates