Sperma po stosunku wypływa z pochwy - co robić?

W listach czytelniczek do redakcji czytamy: "Po stosunku sperma wypływa z mojej pochwy. Czy to jest problem?" Odpowiada Celina Trojan, położna.
Magdalena Bury / 25.06.2012 11:23 / aktualizacja: 12.03.2019 15:05

Sperma po stosunku wypływa z pochwy

W jednym z listów do redakcji czytelniczka przybliżyła nam problem z wypływaniem spermy z pochwy po stosunku ze swoim mężem. Postanowiliśmy zapytać specjalisty, co sądzi na ten temat.

Mam taki problem... kocham się ze swoim mężem i jak jest już po stosunku to ta cała sperma mi wylatuje. Nie przyjmuje się. Niech pani mi powie, co mamy zrobić z tym problemem, żebym mogła zajść jak najszybciej w ciążę, bo jesteśmy już 5 lat po ślubie. Bardzo chcemy mieć dziecko.
- czytelniczka

Problem niemożności zajścia w ciążę nie wynika z tego, że następuje „wylewanie się” spermy po stosunku. Wszystkie kobiety po stosunku tracą część spermy, która wydostaje się z pochwy. Jest to całkowicie normalne, naturalne. Ilość zależy od objętości wtryskiwanego nasienia. Zatem do szyjki macicy dostaje się dostateczna ilość plemników.
A z szyjki macicy plemniki nie mają już drogi powrotnej. Skoro nie dochodzi do poczęcia, problem może leżeć po pani stronie. Jeśli przez 5 lat współżycia nie doszło do poczęcia, konieczna jest wizyta u specjalisty ginekologa oraz badanie ginekologiczne łącznie z badaniem usg wykonanym przez pochwę. W pani przypadku konieczna jest diagnostyka problemu.
- Celina Trojan, położna

Martwisz się, że wypływanie spermy z pochwy utrudni zajście w ciążę? Uspokajamy. Specjaliści tłumaczą, że to całkowicie naturalne zjawisko.

Zainteresuje cię również:Forum, na którym rozmawiamy na temat seksu - zapytaj o wszystko!Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy?
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/02.03.2016 05:42
Ja mam taki problem kocham sie z narzeczona dochodze wszystko pięknie ale nie mam wytrysku czy ktoś wie cos na ten temat
/09.01.2013 08:11
haha dobre:D przecież kobieta nie napisała, że próbuje zajść w ciążę z dwoma facetami - mężem i chłopakiem:D myślę, że po prostu ma chłopaka, którego nazywa swoim mężem i choć małżeństwem nie są to nazywa go mężem. Nie wiem, kto odpowiada tu na pytania, ale mam poważne wątpliwości, co do inteligencji tej osoby:D;]
/25.10.2015 00:24
"żebym mogła zajść jak najszybciej w ciążę bo jesteśmy już 5 lat po ślubie. Bardzo chcemy mieć dziecko." Zanim zarzucisz komus brak inteligencji sproboj zrozumiec to co slyszysz lub czytasz
POKAŻ KOMENTARZE (1)