Sposób na tanie wakacje - 6 pomysłów

Tanie wakacje fot. Fotolia
Chcesz wyjechać na wakacje życia, ale masz niewielki budżet? Przeczytaj jak zmniejszyć koszty związane z urlopem!
/ 30.09.2016 14:03
Tanie wakacje fot. Fotolia

Jeśli jeszcze nie udało ci się zaoszczędzić pieniędzy na tegoroczne wakacje, połowa kwietnia to ostatnia szansa, aby odłożyć nieco na wymarzony urlop. To też ostatni moment, aby zdecydować się, gdzie i jak chcesz je spędzić. Oto kilka podpowiedzi, które pomogą ci przeżyć wymarzony urlop w fantastycznej scenerii i bez zbędnych kosztów! Wybierz najlepszy dla siebie sposób na tanie wakacje. Mamy aż 6 propozycji!

Nasze sposoby na tanie wakacje:

Wcale nie musisz siedzieć całego lata w domu. Zobacz, jak uzbierać potrzebne pieniądze.

1. Zacznij odkładać pieniądze

Połowa kwietnia to naprawdę ostatni dzwonek dla każdego, kto chce wyjechać w tym roku na wakacje. Jeśli zdecydujesz się na urlop poza sezonem, zdążysz jeszcze uzbierać trochę pieniędzy na drobne wydatki, które żadnej z nas nie omijają podczas urlopu. Koszty dzięki temu nie będą tak dotkliwe w miesiącu wyjazdu.

2. Wybierz ofertę last-minute

Bardzo często oferty last-minute, choć wymagają szybkiej decyzji i refleksu, sprzedawane są w bardzo korzystnych cenach. Obserwuj więc oferty biur podróży i zastanów się, w które miejsce chciałabyś pojechać. To najlepszy sposób na tanie wakacje, jeśli zdecydowałaś się na wyjazd w ostatniej chwili.

3. Obserwuj promocje i oferty tanich linii lotniczych

Choć coraz trudniej znaleźć jest tanie loty za granicę, nadal na stronach linii lotniczych pojawiają się promocje, które pozwalają turystom podróżować za bardzo małe pieniądze. Minusem wypadu tego typu jest niestety ograniczony wybór miejsca, do którego mogłabyś się wybrać. Najczęściej zdajesz się na propozycje promocyjne i według nich układasz swój plan podróży.

Zobacz też:

4. Korzystaj z ofert hosteli i campingów

To o wiele tańsze niż nocowanie w hotelu. Jeśli planujesz samodzielnie zorganizować sobie wakacje i większość czasu spędzać na zwiedzaniu rejonu, do którego się udajesz, hostel będzie idealnym punktem noclegowym. Jeżeli masz już plan wycieczki, zabookuj jak najszybciej miejsce w hostelu. Nocując w dużym pokoju akademickim (z kilkoma łóżkami, np. w liczbie 8) możesz bardzo dużo zaoszczędzić!

Dodatkowo warto wiedzieć, że dokonując rezerwacji przez specjalne strony internetowe np. hostelworld.com, hostelbookers.com czy booking.com, możesz trafić na promocję, dzięki której zapłacisz jeszcze mniej!

5. Korzystaj ze środków komunikacji miejskiej

Każde większe miasto oferuje turystom zniżki na poruszanie się komunikacją miejską. Już sam zakup kilkudniowego biletu pozostawia w naszych portfelach przynajmniej kilkanaście złotych. Warto również, jeśli masz więcej czasu, skorzystać z miejskich systemów rowerowych. Wystarczy zarejestrować się na odpowiedniej stronie internetowej (przeznaczonej dla danego miasta np. veturilo.waw.pl) i zwiedzać miasto w aktywny i niezwykle przyjemny sposób.

6. Zainwestuj w karty zniżkowo-ubezpieczeniowe

W wielu restauracjach, hostelach, środkach komunikacji czy sklepach (także poza granicami Polski) respektowane są karty zniżkowo-ubezpieczeniowe - ISIC lub EURO26. Najniższy koszt takiej karty wynosi kilkanaście złotych. Niektóre z nich przeznaczone są jedynie dla studentów, inne zwierają ubezpieczenie, a jeszcze inne po prostu uprawniają do wielu zniżek. Przed wyjazdem zapoznaj się z ofertą takich kart i zdecyduj, czy będą ci potrzebne podczas wyjazdu.

Zobacz też:

Redakcja poleca

REKLAMA