Jak usunąć konto Google

jak usunąć konto google fot. Adobe Stock
Krok po kroku tłumaczymy, jak usunąć konto Google. Tutaj znajdziesz instrukcje, jak usunąć konto Google zarówno z komputera, jak i telefonu ze zdjęciami (screenami).
Ewa Cwil / 13.05.2020 19:57
jak usunąć konto google fot. Adobe Stock

Usunięcie konta Google jest równoznaczne z likwidacją poczty gmail i innych elementów, które są z tym kontem powiązane, np. Google Dysk. Jeśli jednak jesteś zdecydowana, zobacz jak usunąć konto Google.

Spis treści:

  1. Jak usunąć konto Google
  2. Jak usunąć konto Google z telefonu

Jak usunąć konto Google - krok po kroku

Krok 1: W pierwszej kolejności należy udać się na stronę https://myaccount.google.com. W tym miejscu zobaczysz 4 opcje wyboru dalszego działania:

  • Prywatność i personalizacja
  • Znaleziono problemy z zabezpieczeniami
  • Miejsce na koncie
  • Sprawdź Ustawienia prywatności

Krok 2: Usuwanie konta Google wymaga wyboru: Dane i personalizacja

Jak usunąć konto Google krok po kroku

Krok 3: Po kliknięciu otworzy się panel związany prywatnością i personalizacją. Zjedź na dolną część ekranu i wybierz Usuń usługę lub swoje konto

Usuwanie konta Google

Krok 4: Po kliknięciu pojawi się okno potwierdzające zamiar. Wybierz Usuwanie konta Google i kliknij Usuń konto.

Jak usunąć dane Google

Krok 5: Google poprosi o autoryzację, czyli aby kontynuować procedurę, musisz wpisać ponownie hasło do konta, by potwierdzić swoją tożsamość. 

Jak usunąć konto Google - screen

Krok 6: Po autoryzacji pojawią się ważne informacje oraz ostrzeżenia. Nie da się usunąć konta Google bez utraty dostępu do np. Gmaila. Zaraz pod komunikatem dostrzeżesz opcję pobrania danych przed usunięciem konta (na przykład kontakty, zawartość dysku Google, zawartość poczty). Dokładnie przejrzyj tę listę i nie klikaj bezwiednie.

Jak usunąć konto google bez utraty maili

Dodatkowo zostaniesz poproszona o zaznaczenie dwóch pól potwierdzających, że wiesz z czym wiąże się usunięcie konta Google. Pierwsze pole pyta o potwierdzenie tego, że wiesz, że nie zostaniesz zwolniony z żadnych finansowych obciążeń, które możesz posiadać na swoim koncie Google oraz: jeśli masz jakieś nieodebrane zarobki na swoim koncie Google to ich nie otrzymasz. Drugie pole prosi o potwierdzenie tego, że chcesz trwale usunąć konto Google. Klikasz na nie i... zrobione.

 

Usuwanie konta Google - pobieranie danych przed usunięciem

Jak usunąć konto Google z telefonu

Ten proces przebiega dokładnie tak samo jak opisany powyżej i jest równie łatwy i... niebezpieczny.  Najprostszym sposobem na usunięcie konta Google z telefonu jest przywrócenie ustawień fabrycznych i reset.

Innym sposobem na usunięcie konta Google z telefonu (tu na przykładzie systemu Android) jest jego odłączenie. Po wejściu w odpowiednią zakładkę w Ustawieniach zobaczysz konta, które są dopięte do smartfona. Aby usunąć konto Google ze smartfona:
  • otwórz Ustawienia,
  • kliknij Konta,
  • kliknij konto, które chcesz usunąć a potem Usuń konto
Jeżeli jest to jedyne konto Google na smartfonie, to ze względów bezpieczeństwa musisz podać wzór, kod PIN lub hasło. Odłączenie konta Google nie jest równoznaczne ze stałym usunięciem go z serwera, więc nie do końca ma rację bytu.
 

Po likwidacji konta Google ze smartfona utracisz dostęp do niektórych funkcji, a przede wszystkim korzystania z Google Play. Nie zaktualizujesz aplikacji ani nie jej nie pobierzesz. Stracisz też dostęp do zakupionych e-booków, gier, muzyki czy podcastów. Podobna historia tyczy się listy kontaktów: te, które były zapisane w chmurze, przepadną. 

Artykuł pierwotnie opublikowany 22.11.2019.

Zobacz też:
Jak usunąć konto z Facebook'a
Jak usunąć Instagrama

Redakcja poleca

REKLAMA