Chorwacja, plaże przyjazne dzieciom fot. Fotolia.pl

Wakacje w Chorwacji - Wyjazd z małym dzieckiem - Urlopowe kierunki

Zobacz gdzie warto pojechać!
Karolina Kalinowska / 24.06.2014 07:17
Chorwacja, plaże przyjazne dzieciom fot. Fotolia.pl

Chorwacja nie wszystkim kojarzy się ze spokojnym wypoczynkiem dla całej rodziny, a raczej imprezowym miejscem dla młodych urlopowiczów. Bardzo mylnie!. Są, bowiem w tym pięknym kraju zakątki, gdzie można znaleźć warunki idealne dla nas i naszych dzieci.

Cel podróży, noclegi i plaże przyjazne dzieciom należy wybrać w sposób przemyślany. W związku z tym mamy dla was najciekawsze kierunki.10 miejsc, które warto odwiedzić z rodziną:

 1. Na Istrii - jedno z najbardziej znanych miejsc przyjaznych dzieciom to Medulin - miasto leżące na samym czubku półwyspu. Bijeca to jego najlepsza piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
   
 2. Znów Istria, Sol Polynesia i otoczona lasem Laguna Stella Maris to 2 plaże miasteczka Umag. Obydwie plaże są piaszczyste!
   
 3. Jadąc dalej, znajdujemy wyspę Rab należącą do rejonu zatoki Kvarner. Przede wszystkim warto odwiedzić Lopart, gdzie znajdziecie 3 najsławniejsze plaże w regionie: Rajska Plaża, Ciganka i Sahara.
   
 4. Jeśli nie przepadacie za promami i czekaniem, to wybierzcie się na wyspę Krk. Plaża ma tam długość 2 kilometrów, w miejscowości Baska jest usłana drobnymi kamyczkami, dzięki temu morze jest krystalicznie czyste. Są tu plaże, gdzie woda jest szczególnie płytka, przez co bezpieczna dla małych dzieci.
   
 5. Wyspa Losinj, ze swoją „małą stolicą” Mali Losinj. Znajdziecie tam 30 km ścieżkę spacerową. Przemieszczając się po niej znajdziemy miejsca nadające się do słonecznych kąpieli. Są tu skaliste, kamieniste, piaszczyste, betonowe i żwirowe plaże, każdy może wybrać coś dla siebie. Tutejszy klimat jest wyjątkowo zdrowy dla dzieci chorujące na astmę.
   
 6. Wracając na ląd, nie można pominąć Crikvenicę, cieszącą się popularnością miejscowość.
   
 7. Krok dalej i jesteśmy w Dalmacji. W Zadarze i okolicznych miasteczkach – Sukosan, Bibinje, Zaton – jest wiele piaszczystych i usypanych drobnymi kamyczkami plaż. Na rozciągającej się na kilka kilometrów plaży są place zabaw, sprzęt i akcesoria do sportów wodnych.
   
 8. Wystarczy pojechać 30 km na południe, aby dotrzeć do Biogradu. W okolicy miasteczka jest wiele bardzo ładnych, piaszczystych plaż. Tu nawet przed i po sezonie pogoda jest przyjemna a morze ciepłe. Plaża Drazica, wprawdzie kamienista, doskonale nadaje się dla mniejszych dzieci, które mogą się tu kąpać i bawić. Na większe dzieci czekają trampoliny, pływanie bananem, wodne ślizgawka, sprzęt i kompleks sportowy. Osoby lubiące wycieczki mogą wybierać wśród parków narodowych.
   
 9. Jeśli dzieci są wytrzymałe, warto pojechać do Omist. Przyjemna miejscowość z piaszczystą plażą, która jest darem natury, a nie dziełem ludzi.
   
 10. Na koniec został prawdziwy cud natury, codziennie zmieniający się Złoty Róg na wyspie Brac, koło miejscowości Bol. Wiatr i morze zmieniają kształt tego wąskiego lądu.
W niektórych miejscach woda sięga tylko kolan, dzieci mogą się zatem tu kąpać bezpiecznie, a rodzice mogą spokojnie odpocząć. A to bardzo ważne żeby podczas urlopu nie martwić się o swoje pociechy.

Materiały prasowe adriaguest.com

Więcej podróżniczych inspiracji: